Kukla Terapisi Eğitimi & Sertifikası

Kukla Terapisi Eğitimi & Sertifikası

Kukla terapisi eğitimi, kukla terapisi yöntemlerini öğrenmek ve kukla terapisi uygulamalarını geliştirmek isteyen kişiler için hazırlanmış eğitim programıdır. Kukla terapisi kursu uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim sonunda e devletten sorgulanan üniversite onaylı kukla terapisi sertifikası alınmaktadır.

Kukla Terapisi Eğitimi Nedir?

Kukla terapisi eğitimi, bir terapistin, danışmanın veya çocuk gelişim uzmanının, kişilerin zihinsel, duygusal ve fiziksel durumlarını iyileştirmek için kukla terapisini kullanmayı öğrendiği bir eğitimdir. Kukla terapisi, bir kukla veya diğer oyuncakların kullanımı yoluyla bireylerin duygusal ve zihinsel durumlarını keşfetmelerine ve ifade etmelerine yardımcı olan bir terapi yöntemidir.

Kukla terapisi eğitimi, kukla seçimi, kukla kullanımı, senaryo oluşturma, terapi teknikleri ve müşteri ile çalışma gibi konuları kapsar. Eğitimde ayrıca kukla terapisinin faydaları, etkileri ve hangi durumlarda kullanılacağı da ele alınır.

Kukla Terapisi Nedir?

Kukla terapisi, bir tür terapi yöntemidir ve kişisel gelişim, psikolojik iyileşme ve duygusal destek amacıyla kullanılır. Kukla terapisi, bir kişinin iç dünyasına, düşüncelerine, duygularına ve davranışlarına ilişkin farkındalığını arttırmak için kuklalar kullanır.

Kukla terapisi, çocuklar, ergenler ve yetişkinler gibi her yaş grubundaki kişiler için uygulanabilir. Terapi sürecinde, kişi bir veya birden fazla kukla kullanarak, hissettiklerini ifade etmeye ve iç dünyasındaki sorunları anlamaya çalışır. Kuklalar, kişinin kendisini ifade etmesini kolaylaştırarak, terapinin daha etkili olmasını sağlar.

Kukla terapisi, kişilerin kendilerini ifade etmelerine, duygularını ve düşüncelerini ifade etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, kişilerin empati kurmalarını ve başkalarının hislerini anlamalarını sağlar. Bu terapi yöntemi, çocuklar ve yetişkinler için çok faydalıdır ve depresyon, kaygı, stres, travma sonrası stres bozukluğu ve diğer zihinsel sağlık sorunları gibi durumların tedavisinde etkili olabilir.

Kukla Terapisi Eğitimi Kimler Alabilir?

Kukla terapisi sertifika programına, psikologlar, terapistler, danışmanlar, öğretmenler, sosyal hizmet uzmanları, çocuk gelişimi uzmanları, ebeveynler, sağlık çalışanları okul rehberlik ve psikolojik danışmanları ve eğitimciler katılabilir.

Kukla Terapisi Eğitimi İstihdam Alanları Nelerdir?

Kukla terapisi sertifikası alan kişiler, çeşitli istihdam alanlarına sahip olabilirler. Bazı örnekler şunlardır:

 • Özel Terapi Merkezlerinde Çalışabilirler
 • Psikoterapi Merkezlerinde Çalışabilirler
 • Eğitim Kurumlarında Çalışabilirler.
 • Hastanelerde ve Kliniklerde Çalışabilirler.
 • Sosyal Hizmet Kurumlarında Çalışabilirler
 • Çocuk Bakım Merkezlerinde Çalışabilirler

Kukla Terapisi Eğitimi İçeriği Nasıldır?

 • Kukla terapi nedir?
 • Basit kukla yapım teknikleri
 • Malzemesiz kukla; vücudumuz ve parmaklarımız
 • Kuklanın çağrıştırıcılığı
 • Kuklanın okul öncesi ve okul çağı çocuklarında kullanımı
 • Kuklanın aile terapisinde kullanımına dair örnekler
 • Kukla terapisinin tarihçesi
 • Kukla terapi süreci
 • Kuklanın terapide kullanımı
 • Kukla terapisinin çocuklara katkısı
 • Kukla terapi uygulamaları kukla terapisi

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Kukla terapisi eğitimi sertifika kursu, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 85 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Eğitim Süresi: 30 Gün / 85 Saatlik Sertifika

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Kukla terapisi eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Eğitime katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın