İlişki ve Evlilik Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

2000 TL 1500 TL
Kampanya
İlişki ve Evlilik Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

İlişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi, ilişki ve evlilik konularında çalışmanız için güçlü yöntem ve teknikleri öğreneceğiniz programdır. Uzaktan eğitim şeklinde yapılacak olan programda ilişki ve evlilik danışmanlığı alanında uzmanlaşmış olacaksınız. Aynı zamanda üniversite onaylı uluslararası geçerli ilişki ve evlilik danışmanlığı sertifikası sahibi olacaksınız.

İlişki ve Evlilik Danışmanlığı Sertifika Eğitimi Nedir?

İlişki ve evlilik danışmanlığı sertifika eğitimi ile kişilerin ilişki becerilerini geliştirmelerini, kişiler arası ilişkilerde denge kurabilmesini, etkili ve nitelikli ilişkiler gerçekleştirebilmelerini destekleyen, evlilik sürecinde karar verme, eş seçme ve uyum sağlama gibi konularda destek sağlayan profesyoneller yetiştirmek amaçlanmıştır.

Evlilik ve ilişki danışmanlığı, kişilere olması gereken birliktelik ve bu birlikteliğe uygun şartların sağlanması için destek olur. Kişileri ilişkilerinin daha nitelikli boyuta çıkması için iletişim konusunda bilinçlendirir.

İlişki ve evlilik danışmanları, kişilere ilişkilerini farklı açıdan görmesini sağlayarak farkındalığını arttırır. Kişilere kötü ilişkilerini iyileştirme, daha sağlıklı ilişkiler geliştirmesi için çalışmalar yapılır.

İlişki ve evlilik koçları, bireylere iletişim halindeki kişileri daha iyi tanıyabilmelerini, ilişki düzeyi ile ilgili farkındalık kazanmalarını, güven ilişkisi geliştirmelerini destekler. Aynı zamanda ilişki de algı sürecini yönetebilmelerini, uyumsuzluk ve çatışmayı çözebilmelerini, girişken davranış kazanmalarını destekler. İletişimin geliştirilmesi, empatik dinleme becerisi, etkin sorular sorabilmesi, kararlılık ve sınır oluşturabilmesi gibi beceriler kazandırır.

Evlilik ve İlişki Danışmanı Nasıl Olunur?

İlişki ve evlilik danışmanı olmak için öncelikle bu alanda eğitim almak ve sertifika sahibi olmak gerekmektedir. Üniversite iş birliği hazırlanan ilişki ve evlilik danışmanlığı sertifika eğitimine katılarak üniversite onaylı ilişki ve evlilik danışmanlık sertifikası alabilirsiniz. Bu mesleği yapacak kişilerin kendinden emin, kontrollü, hızlı cevap ve çözüm üretebilen diksiyonu iyi ve güzel giyinen kişiler olmalıdır.

İlişki ve Evlilik Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

İlişki ve evlilik danışmanı ve sertifika sahibi olmak isteyenler, üniversite iş birliği ile hazırlanan kapsamlı eğitim içeriği ve bol dokümanlara sahip eğitim programlarına katılmaları gerekmektedir. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan önemli teknik ve yöntemlerin öğretildiği eğitimi başarı ile tamamlayarak üniversite onaylı evlilik ve ilişki danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz.

İlişki ve Evlilik Danışmanlığı Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

Evlilik ve ilişki danışmanı kimler olabilir? Eğitim Programına;

– Psikologlar,

– Terapistler,

– Aile hekimleri,

– Aile danışmanları,

– Psikolojik Danışmanlar,

– Bir ilişkiye danışmanlık yapmak isteyenler,

– Bilgi ve donanımını geliştirmek isteyenler,

– Profesyonel koçluk ve danışmanlık hizmeti verenler,

– Yeni bir koçluk ve danışmanlık alanı oluşturmak isteyenler,

– İlişki ve evlilik danışmanlık alanında uzmanlaşmak isteyenler,

– Başkalarının ilişkilerini geliştirmesine yardımcı olmak isteyenler,

– Hizmet verdiği sektörde kişilerle ilişkilerini geliştirmek isteyenler,

– Kendi ilişkilerinde danışmanlık almak isteyenler bu eğitime katılabilir.

İlişki ve Evlilik Danışmanlığı Sertifika Eğitimi Neler Kazandırır?

Danışmanlık programlarının temelini oluşturan ilişki ve evlilik danışmanlığı, ilişki konularında bilinçlenme ve bireye önemli etkileşim imkânları sunar.

Yaşam kalitemizi belirlemede ilişkilerimizin niteliği çok önem taşır. Yaşanılan sorunların çözümü iyi niyete ve sorunların altında yatan psikolojik süreçlerin bilinmesine bağlıdır.

Eğitim sonunda tüm ilişkilerin sağlığını analiz edebilir, ilişkilerinin her dönemindeki çiftlerle çalışabilirsiniz. Aynı zamanda bireylere ilişkilerini değerlendirme, geliştirme konularında destek olabilirsiniz. Eş seçme, evliliğe karar verme, evlilik süreci, evliliğe uyum sağlama, evlilikte kriz durumları, ayrılık ve boşanma süreçlerinde danışanlara destekte bulunabilirsiniz.

İlişki ve Evlilik Danışmanlığı Sertifika Eğitimi İçeriği Nasıldır?

– Evlilik ve ilişki ve danışmanlığı nedir?

– İletişim teknikleri

– Bireyleri tanıma teknikleri

– İlişiklerde farkındalık

– İlişkileri etkileyen sosyal ve çevresel etkiler

– Empatinin önemi

– İletişimde dinleme teknikleri

– Algı süreci yönetimi

– Temel yaklaşım kalıpları

– Sorun ve çatışma çözme

– Güven geliştirme

– Sen ben iletileri

– Ailenin yapısı

– Aile tipleri

– Ailenin özellikleri

– Aile içi iletişim

– Evlilik süreci ve evliliğe uyum süreci

– Aile ve çiftlere yönelik yaklaşımlar

– Günümüzde aile ve çiftlere yönelik yaklaşımlar

– İlişki ve evlilik destek sürecine yönelik yaklaşımlar

– Kriz yönetimi

– Kayıp ve yas süreci yönetimi

– Ayrılık ve boşanma süreci

– Aile içi şiddet

– Aldatma ve sadakatsizlik

– Stres yönetimi ve öfke kontrolü

– Danışmalık süresince uygulanan teknikler

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

İlişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim 60 gün sürmektedir. Eğitime ait videolar ve  dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 60 Gün / 400 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Kamu üniversitesi onaylı sertifika

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

İlişki ve evlilik danışmanlığı eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da aşağıdaki eğitim bilgi formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. İlişki ve evlilik danışmanlığı sertifikası almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Eğitim Bilgi Formu

Eğitim Bilgi Formunu Buradan Doldurabilirsiniz.