Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi

Anlayarak hızlı okuma teknikleri eğitimi ile okuma hızınızı arttırarak beynin öğrenme ve anlama hızını arttırabilirsiniz. Bu eğitimle kolay öğrenme ve öğrendiğini unutmama yeteneğinin kalıcı olması sağlanmaya çalışılacaktır. Normal insanlardaki okuma hızı ortalama 150-250 kelime arasında değişiklik göstermektedir. Anlayarak hızlı okuma kursu alan kişilerde bu rakam 800 kelimeye kadar çıkabilir. Gözün görme hızını beynin algılama hızına yaklaştıran hızlı okuma teknikleri eğitimi beynin gelişmesine de yardımcı olur. Bu eğitimi alan kişi okuduğundan ve çalıştığı her konudan daha fazla verim alacaktır.

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi Ne İşe Yarar?

Hızlı okuma tekniklerini öğrenildiğinde zamandan tasarruf sağlayacaktır. Bir haftada okunan kitap bu teknik sayesinde birkaç saat içinde okumanızı sağlar. Kısa zaman içinde çok daha kolay yöntemle okunmasını ve okunan kitabın akılda kalıcı olmasına yardımcı olur.

Eğitim aşamasında öğrenilen bilgileri sürekli tekrar etmek kursiyerin daha yüksek performans göstermesinde faydalıdır. Dolayısıyla kursiyer tekniği ne kadar tekrar ederse, eğitim süreci o kadar etkili olacaktır. Böylece okunan kitapların akılda kalıcı olması sağlanır.

Hızlı Okuma Teknikleri Eğitimi Ne Kazandırır?

Hızlı Okuma eğitimi sonunda kişiye okuma hızı kazandırır. Aynı zamanda kelimelerin daha fazla akılda kalıcı olmasında etkili olur. Hafızaya doğru şekilde yerleştirilen kelimeleri gerekli olduğu vakitlerde kolay hatırlanmasına yardımcıdır.

İmajinasyon yöntemi beynin çalışma prensibidir. İmajinasyon yöntemi sayesinde beyindeki bilgilerin unutulması engellenir. Hızlı okuma teknikleri eğitimi kodlamaya yardımcı olur. Dolayısıyla mantıksal düşünme becerinizi daha fazla güçlenmesinde katkısı vardır. Böylece hızlı okurken okuduğunu daha fala anlama yeteneğiniz gelişir.

Eğitime Kimler Katılabilir?

Kimler hızlı okuma eğitmenliği eğitimine katılabilir? Hızlı okuma teknikleri eğitimine katılmayı düşünen herkes katılabilir. Eğitim programına öğrenciler ve eğitimcilerin katılması önemlidir. . Eğitim programına katılmak isteyenler sınav sonunda üniversite onaylı sertifika sahibi olur. Hızlı okuma teknikleri eğitimine katılarak sınavı başarıyla geçtiğiniz zaman, alınan sertifika e-devlet üzerinden kolayca sorgulatabilirsiniz.

Anlayarak hızlı okuma eğitmenlik sertifika programına katılabilecekler şu şekilde sıralanabilir:

  • İlk okul, orta okul ve lise öğrencileri
  • Önlisans ve lisans öğrencileri
  • Sınıf öğretmenleri, rehber öğretmenler ve Türkçe öğretmenleri
  • Kişisel Gelişim Uzmanları
  • Öğrenci koçları ve danışmanlar
  • Sınava hazırlanan öğrenciler
  • Öğrenci Koçları
  • Hızlı okumayı meslek edinmek isteyenler
  • Öğretmenler

Alanında uzman, tecrübeli eğitmenler tarafından hazırlanan Hızlı okuma teknikleri eğitmenliği eğitimi sertifika programına katılarak sertifika alabilirsiniz. Alınan E devlette sorgulanabilen devlet üniversitesi onaylı hızlı okuma eğitmenlik sertifikası ile hızlı okuma eğitmenliği yapabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak eğitime hemen başvuru yapabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarına whatsapp ve iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın