Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Hızlı Okuma Sertifikası Ne İşe Yarar?

Hızlı Okuma Sertifikası Ne İşe Yarar?

Hızlı okuma sertifikası, hızlı okuma eğitmenliği eğitimi sonunda alınan belgedir. Hızlı okuma eğitimi aldığınızda gözlerinizin kitap üzerinde kelimeleri anlamadan gezinmez. Hızlı okuma eğitimi alan kişi, beyninin hızlanmasının sağlayacak ve okunduğu anlayacak okuma tekniğini öğrenir.

Hızlı okuma eğitmenliği kursu sonunda hızlı okuma ve okuduğunu anlama becerisi gelişir. Anlayarak hızlı okuma eğitimi, kişilerin daha fazla kitap okumasına katkı sağlar. Beynin bilgi toplama potansiyelinde önemli derecede artış yaşanır. Ayrıca kişinin daha kolay öğrenme hızında büyük artış olur. Alacağınız hızlı okuma eğitimi sertifikası ile hayat boyu etkin düşünme becerisi kazanırsınız. Kişisel gelişime katkıda bulunduğu gibi kariyer edinme konusunda destekler.

Hızlı Okuma Nedir?

Hızlı okuma, gözün görme yetisinin büyüterek geniş alanda ve kelimeler üzerinde göz gezdirme ile teknik anlamda okumaktır. Hızlı okuma gözlere verilen eğitim tekniği ile beyne jimnastik yaptırılır. Böylece kişi gözlerini kelimeler üzerinde gezdirerek daha fazla okuduğu kitabı anlayarak okumayı öğrenir.

Kitabı yavaş okuyan bir kişi okumaktan çabuk sıkılacaktır. Dolayısıyla birkaç yaprak sonra kitabı okumayı bırakır. Hızlı okumayı öğrenen kişi kelimeler üzerinde hızlı okuma tekniğini kullanarak   alışkanlık edinir. Böylece her okuduğu kitabı daha ayrıntılı şekilde anlayabilir.

Hızlı Okuma Sertifikası Nasıl Alınır?

Hızlı okuma eğitmenliği sertifikası almak için eğitimi veren kurumlara başvuru yapmak gerekir. Başvuru işlemleri için hızlı okuma eğitimi sertifikasını veren eğitim kurumlarının online sitesine giriş yaparak ‘’Hemen Kayıt Ol’’ sekmesine tıklamanız yeterli olur. Böylece karşınıza çıkan sekme üzerinden kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ödemeyi gerçekleştirdikten sonra sayfanıza yüklenen hızlı okuma eğitimi videolarını izleyerek sınavdan başarılı şekilde geçmeniz gerekir. Sınavdan en az 50 puan alan kişiler, Meb onaylı ve Üniversite onaylı sertifika alabilir. Ayrıca hızlı okuma eğitimi sertifikası e-devlet üzerinden dilediğiniz zaman sorgulatabilirsiniz.

Hızlı okuma eğitmenlik sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan devlet üniversitesi sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak eğitime hemen başvuru yapabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için whatsapp ve iletişim bilgilerinden eğitim danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

Hızlı Okuma Belgesi Ne İşe Yarar?

‘’Hızlı okuma eğitmenlik sertifikası ne işe yarar?’ Hızlı okuma eğitmenliği belgesini alan kişiler geleceklerine daha emin adım atma konusunda diğerlerine göre avantajlıdır. Çünkü hızlı okuma eğitimi tekniği kişide okuduğunu anlama becerisini geliştirir. Böylece sınavlarda ve iş hayatında okuduğu kitapların, sınav sorularının ya da belgelerin daha kolay anlaşılmasına yardımcıdır. Okul öğrencilerinin sınav esnasında kısa zamanda okuduğunu anladığı için zaman sorunu yaşamaz. İş hayatında ise hızlı okuma tekniği ile kişisel gelişime katkı sağlar.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın