Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Hızlı Okuma Kursu

Hızlı Okuma Kursu

Anlayarak hızlı okuma kursu, toplum içinde kitap okuma alışkanlığı fazla olmayan kişilerin kendini geliştirmesi amacıyla verilen online uzaktan eğitim kurs programlarından biridir. Genç yaşlı demeden herkesin okuma alışkanlığı edinmesi gerekmektedir.

Hızlı kitap okumayı alışkanlık edinmek için çok sık kitap okunmak gerekir. Dolayısıyla çok kitap okuyan kişinin yazılanları ve konu anlatımını görme becerisi o kadar gelişecektir. Kişinin bol bol kitap okuması daha fazla düşünmesine ve göz koordinasyonunun gelişmesine ve hafızasının güçlenmesine katkı sağlayacaktır. Bu nedenle hızlı okuma kursu ile okuma becerisini geliştirebilir.

Hızlı Okuma Kursu Nedir?

Anlayarak hızlı okuma kursu, hızlı okuyarak anlayabilmek için katılması gerekli olan kurs programıdır. Hızlı okuma kursunun amacı doğru ve etkin şekilde okuyabilmek becerisi kazandırmaktır. Kursa katılım sağlayan kişi, hızlı ve etkin okuma yetisi kazanır. Aynı zamanda okuduğunu anlama becerisini geliştirir. Böylece okuduğu sayfalardaki konular akılda kalıcı olur.

Hızlı Okuma Kursu Ne İşe Yarar?

Hızlı okuma kursunu bitiren kişi okuma ve okuduğunu anlama konusunda daha verimli olacaktır. Hızlı okuma kursuna katılan kişinin beyni normalden daha fazla çalışmaya başlar. Ayrıca çok kitap okuyan kişinin bilgi birikimi daha fazla olur. Aynı zamanda kelime dağarcığı gelişeceği için mesleğine katkı sağlar.

Öğrencilerin hızlı okuma kursuna katılması okullarında ve sınavlarında daha başarılı olmaları demektir. Dolayısıyla genç ya da yetişkin demeden herkesin katılabileceği kursa kayıt olunduğunda farkındalığınız olur.

Hızlı Okuma Kursunu Kimler Verebilir?

Hızlı okuma kursu vermek için hızlı okuma eğitmeni olmak gerekir. Hızlı okuma öğretmeni olmak için öncelikle anlayarak hızlı okuma eğitmenliği eğitimi almak gerekir. Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamladıktan sonra kursun sertifikasını almanız gerekmektedir. Alınan hızlı okuma eğitmenliği sertifikası ile hızlı okuma eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

Kimler hızlı okuma eğitmeni olabilir? Hızlı okuma eğitmenlik kursuna, tüm öğretmenler, MEB formatörleri, fakülte mezunları, eğitim koçları, Rehber öğretmenler ve hızlı okuma kursu açmayı düşünenler katılabilir.

Hızlı okuma eğitmenliği eğitimi başarı ile tamamlamış ve sertifikasını almış kişiler hızlı okuma eğitimi verebilir, hızlı okuma öğretmeni olarak çalışabilirler.

Hızlı okuma eğitmenlik sertifika programına katılarak hızlı okuma eğitmeni olabilirsiniz. Uzaktan online eğitim şeklinde yapılan eğitim sonunda e devletten sorgulanan devlet üniversitesi onaylı sertifika almak için hemen kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Hızlı Okuma Kursu Fiyatları

Hızlı okuma kursu ücretleri hakkında bilgi sahibi olmak için whatsapp ve iletişim bilgilerinden eğitim danışmanlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca site üzerinden mesaj atarak da merak ettiğiniz fiyatla konuyla ilgili soruları sorabilirsiniz.

Eğitim süresi 30 gün olan kursa katılmak isteyen herkes internet üzerinden başvuru formunu doldurabilir. Üniversite iş birliğiyle verilen kursa kayıt olarak bilginizi ve anlayarak okuma becerinizi geliştirebilirsiniz. İlk okul, orta okul başta olmak üzere lise veya üniversite ve dengi okullarda daha hızlı okuyarak, okuduğunu anlama yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın