Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifikası

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifikası

Hızlı okuma eğitmenlik sertifikası, hızlı okuma eğitimi vermek isteyen kişilerin ya da kendini bu alanda geliştirmek ve okuduğunu anlamak isteyenlerin almak istediği eğitim sertifikasıdır. Hızlı okuma eğitmenlik eğitimi alan kişiler, okuduğunu daha hızlı okuma ve anlama becerisini geliştirir. Eğitim, kişinin okuduğunu daha hızlı okumasını, anlamasını ve değerlendirme yapabilmesini sağlar. Böylece okuma ile ilgili engelleri ortadan kaldırarak anlayarak hızlı okuma becerisine sahip olur.

Eğitime Kimler Katılabilir?

Hızlı okuma eğitmenlik sertifikası programına, sınıf öğretmenleri, Türkçe öğretmenleri, edebiyat öğretmenleri, rehber öğretmenler, öğretmenler, hızlı okuma eğitimi kursu açmayı düşünen kişiler katılabilir. Ayrıca okuma hızını ve okuduğunu daha hızlı anlama becerisini arttırmak isteyenler, sınavlara hazırlanan öğrenciler, yeni mezunlar ve eğitim koçları da eğitime katılabilir. Hızlı okuma eğitimi sertifikası almak için yalnızca lisans mezunu olma şartı aranmaz. Lisans öğrencileri başta olmak üzere bütün eğitim alan öğrenciler hızlı okuma sertifikası alabilir.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifikası Ne İşe Yarar?

Hızlı okuma eğitmenliği sertifikası alan kişiler göz kaslarını geliştirir ve daha kısa sürede daha çok kelime okuyabilir. Hızlı görme ve hızlı algılama becerisi gelişen bireyler daha hızlı okuyarak zamandan tasarruf sağlar.

Hızlı okuma eğitimine katılan ve sertifikayı alan kişiler daha kısa sürede daha çok okuyacaklarından kelime dağarcıkları daha çok gelişir. Hafızası güçlenir ve okuma hatalarında azalma görülür. Kariyer planında ve kişisel gelişimde olumlu etkileri vardır. Ayrıca öğrencilerin okuduğunu daha kolay kavraması sonucu sınavlarında başarı oranı artmaktadır.

Hızlı okuma eğitmenlik sertifikası alan kişilerin iş imkânı daha fazladır. Hızlı okuma eğitmeni olarak koçluk merkezinde eğitmen olarak görev yapabilir. Halk eğitim merkezleri ile etüt merkezlerinde eğitmen olarak görev yapabilir. Hızlı okuma eğitmenliği sertifikasını alan kişiler hızlı okuma kursları düzenleyebilir. Eğitim kursları açarak, okullarda ve eğitim kurumlarında hızlı okuma eğitimi kursu verebilir.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Sertifikası Nasıl Alınır?

Hızlı okuma eğitmenliği sertifikası almak için MEB’e veya üniversiteye bağlı kurumlar tarafından düzenleyen eğitim programlarına katılım sağlayabilirsiniz. Eğitimler örgün yada uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. İnternetin olduğu her yerden katılım sağlayacağınız eğitim programlarında eğitim ders videolarını izleyebilir, dokümanlarla destekleyebilirsiniz.

Kayıt işlemlerinin tamamlanması ile birlikte, online üzerinden belirlenen sayfaya eğitim videoları yüklenir ve aktif hale getirilir. Kursiyer dilediği zaman videoları izleyebilir ve derslerine girebilir. Eğitim sonunda yapılacak sınavı başarılı şekilde tamamlayarak üniversite onaylı sertifika alınmaktadır.

Hızlı okuma eğitmenlik sertifika programına kayıt formunu doldurarak hemen katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim sonunda e devletten sorgulanan devlet üniversitesi onaylı hızlı okuma eğitmenlik sertifikası alarak hızlı okuma eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın