Hızlı Okuma Eğitmeni Nasıl Olunur?

Hızlı Okuma Eğitmeni Nasıl Olunur?

Hızlı okuma eğitmeni nasıl olunur? Hızlı okuma öğretmeni olmak için hızlı okuma eğitmenliği eğitimi programına katılıp sertifika alınmalıdır. Eğitimler uzaktan online eğitim şeklinde yada örgün olarak yapılmaktadır. Üniversite veya MEB’ e bağlı kurumlar tarafından düzenlenen kurslara kayıt yaptırılmalıdır.

Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra uzaktan eğitim sistemi üzerinden eğitim derslerine katılarak 30 günlük hızlı okuma eğitim programını tamamlanması gerekmektedir. Eğitim sonunda sınava girerek en az 50 puan alınması gerekir.

Hızlı okuma hocası olmak için derslere katılarak sınavdan yeterli derecede geçme puanı alındığında sertifika alarak eğitmen olmaya hak kazanılır. Böylece özel okullarda ya da diğer kurum ve kuruluşlarda hızlı okuma öğretmeni olarak görev yapabilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitmeni Kimler Olabilir?

Hızlı okuma öğretmeni kimler olabilir? Hızlı okuma öğretmeni olmak üzere başvuru yapacak olan kişiler rehber öğretmenleri ile branş öğretmenleri, Öğrenci koçları ve kişisel gelişim uzmanları, koçluk ve danışmanlık merkezlerinde görev alanlar, yeni lisans bölümü mezunları bu eğitime katılarak hızlı okuma öğretmeni olabilir. Hızlı okuma hocası olmak isteyen herkes eğitim kurslarına katılabilir. Hızlı okuma eğitimini almak isteyenlerin uzaktan eğitim kurslarına katılması yeterlidir.

Hızlı Okuma Eğitimini Kimler Verebilir?

Hızlı okuma eğitimini verebilmesi için kişinin lisans bölümü ya da yüksek lisans, gibi bölümlerden mezun olma şartı aranır. Yalnızca lisans bölümü mezunu olmak hızlı okuma eğitmeni olmak için yeterli değildir. Bu nedenle hızlı okuma eğitimi alanında eğitmen ya da öğretmen olmak isteyen kişilerin hızlı okuma eğitim sertifikasını alması gerekir.

Meb veya üniversiteye bağlı kurumların düzenlediği hızlı okuma eğitmenlik eğitimine katılmaları gerekir. Eğitim sonunda katılım yapılan kuruma bağlı olarak üniversite veya MEB onaylı hızlı okuma eğitmenliği sertifikası alması gerekir. Önemli olan eğitim sonunda alınan sertifikanın devlet ve üniversiteler tarafından kabul ediliyor olması ve sertifikanın e-devlet üzerinden sorgulanabilir olmasıdır.

Hızlı okuma eğitmeni olmak ister misiniz? Üniversite iş birliği ile hazırlanan sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan devlet üniversitesi onaylı hızlı okuma eğitmenlik sertifikası alabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak eğitime hemen başvuru yapabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarına whatsapp ve iletişim bilgilerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitmeni Ne Kadar Maaş Alır?

Hızlı okuma öğretmeni ne kadar maaş alır? Hızlı okuma hocası olarak görev yapmaya başlamak üzere eğitim kurumları ve özel eğitim merkezlerinde alınacak maaş, kurumlara göre değişkenlik gösterir. Hızlı okuma eğitmeni olarak tecrübeli olan kişiler ile yeni başlayan kişilerin maaşları bir değildir. Dolayısıyla hızlı okuma öğretmeni olmak isteyen ve iyi gelir elde etmek isteyenlerin, tecrübeli olması gerekmektedir. Ayrıca başvuru yaptığınız kuruma göre alacağınız maaş farklı olacaktır. Hızlı okuma eğitmeni olarak görev yaptığınızda tecrübeniz arttıkça alacağınız maaşa etki edecektir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın