Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası Nedir?

Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası Nedir?

Hasta yaşlı bakım sertifikası, yaşlı ve hasta bireylerin günlük yaşamlarını en kaliteli şekilde geçirmesini sağlamak üzere alınan sertifika modelidir. Hasta ve yaşlı bakımı sertifikasının amacı; bu eğitimi alan kişiyi eğitmeyi ve kalifiye olmasını hedeflemektedir. Dolayısıyla bakıcı olmak isteyen bireylerin hasta bakımı ve yaşlı bakımı eğitimini aldıktan sonra belgeye sahip olması gerekmektedir. Bu nedenle sertifika eğitimini almak ve uzman personel olmak üzere donanımlı olması sağlanır.

Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası Kimler Alabilir?

Hasta ve yaşlı bakım sertifikası almak isteyen bireyler için eğitim ya da mezuniyet şartı aranmaz. Dolayısıyla lise mezunu da başta olmak üzere ilköğretim mezunları da sertifika eğitimine başvurabilir. Bunun için genel şart kişinin sertifika eğitim programlarına katılması ve sınavdan geçer not almasıdır. Dileyen kişiler hasta ve yaşlı bakım sertifika eğitim kurslarına kayıt yaptırdıktan sonra belgelerini almak üzere eğitimlere katılmalı ve sınavdan geçer not almalıdır.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası Nasıl Alınır?

Hasta ve yaşlı bakımı sertifikası, bütün üniversitelerde uzaktan eğitim türü olarak verilmektedir. Üniversite iş birliğiyle hazırlanan eğitim modeline başvurmak ve belgenizi almak için kurs eğitim programlarına katılmalısınız. Kurumumuzda uzman kadromuz tarafından hazırlanan hasta ve yaşlı bakımı eğitimi bulunmaktadır. Dileyen herkes sertifika programına başvurmak için sistem üzerinden kayıt işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Kurs ödemesini yaptığınızda size belirlenen kullanıcı adınız ve şifrenizle dilediğiniz yerden sisteme giriş yapıp kurs eğitimlerine katılabilirsiniz. Böylece eğitimlerin sonundaki sınavdan en az 50 puan aldığınız taktirde belgenizi almaya hak kazanırsınız.

Yaşlı Bakım Sertifikası Ne Kadar Sürede Alınır?

Hasta bakım sertifikası ne kadar sürede alınır? Yaşlı bakım sertifikası, eğitimi süresi bir ay yani 30 gündür. Bir ay boyunca eğitimlere katıldığınızda 560 saatlik sertifika belgesine sahip olursunuz. Eğitimleriniz bir ay boyunca sürmesi nedeniyle dilediğiniz zaman giriş yapıp eğitimlere katılabilirsiniz. Eğitimlere katılmanız sertifika sınavından geçer not almanız ve eğitim içeriğini öğrenmeniz açısından faydalı olacaktır. Hasta ve yaşlı bakımı sertifikasına sahip olmak ve yetkinlik kazanmak için sertifika eğitimlerine katılım zorunludur. Böylece uzman yetkinliğe sahip hasta bakım ve yaşlı personeli olarak   birçok kurumda görev alabilirsiniz. Üstelik belgeniz e devlet üzerinden aratıldığında karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle dilediğiniz zaman, e devlet üzerinden aratarak belgenin dokümanını alabilirsiniz.

Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası Ne İşe Yarar?

Hasta ve yaşlı bakım sertifikası ile huzur evlerinde, hastanelerde, devlet hastanelerinde hasta bakıcı ya da yaşlı bakıcısı olarak çalışma imkanınız bulunmaktadır. Bunun dışında özel olarak hastanın kendi evinde bakıcı olarak çalışabilirsiniz. Psikiyatri kliniklerinde, yaşlı bakım evlerinde ve rehabilitasyon merkezlerinde hasta ve yaşlı bakıcısı olarak çalışma olanağınız bulunmaktadır.

Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası Nereden Alınır?

Hasta ve yaşlı bakım sertifikası almak isteyen kişiler üniversitelerin uzaktan eğitim kurumlarına kayıt yaptırabilmektedir. Devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerde hasta ve yaşlı bakım sertifikası uzaktan eğitim programı olarak verilmektedir. Üniversite iş birliğiyle hazırlanan hasta ve yaşlı bakım sertifikasını almak için kurumumuza başvurabilirsiniz. Bunun için sistem üzerinden giriş yapmalı ve kayıtlarınızı eksiksiz şekilde doldurmalısınız. Kurumumuza kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra bir ay süreyle eğitimlere girmeniz sizin için faydalı olacaktır. Size tanımlanan süre boyunca eğitimleri tamamladıktan sonra sertifika sınavına girip en az 50 puan alarak geçmeniz gerekir. Böylece istihdam edilmek üzere hasta ve yaşlı bakımı sertifika sahibi olabilirsiniz.

Hasta ve Yaşlı Bakımı sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı Hasta ve Yaşlı Bakımı sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak hemen inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın