Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Hasta ve Yaşlı Bakımı Uzmanlık Kursu Sertifika Eğitimi

Hasta ve Yaşlı Bakımı Uzmanlık Kursu Sertifika Eğitimi

Hasta ve yaşlı bakımı uzmanlık kursu, üniversite iş birliğiyle hazırlanan uzaktan eğitim modeli kurs programıdır. Kurs programının amacı; uzman olarak hasta ve yaşlı bakımı görevlileri yetiştirmektir. Böylece yaşlı ve bakıma muhtaç olan kişilerin ve hasta bakıma muhtaç olan kişilerin yaşantılarını kaliteli şekilde devam ettirmesi hedeflenmektedir. Bu anlamda uzman personel olmak isteyen kişilerin eğitimlerini tamamlamalı ve sertifika belgesini almalıdır. Bunun için kurumumuzun uzaktan eğitim sistemi üzerinden hasta ve yaşlı bakımı sertifikasını almak üzere eğitimlerimize kayıt olabilirsiniz. Uzaktan eğitim kurslarına katıldıktan sonra sınavdan geçerli not aldığınız taktirde hasta ve yaşlı bakımı uzmanlık kursu sertifikasını alabilirsiniz.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Uzmanlık Kursuna Kimler Katılabilir?

Hasta ve yaşlı bakımı sertifika kursuna kimler katılabilir?

  • Hasta ve yaşlı bakımı elemanı kursuna katılmak için herhangi bir kriter yoktur.
  • En az ilkokul mezunu olan adaylar, hasta ve yaşlı bakımı uzmanlık sertifikası programlarına katılabilir.
  • Ön koşul ve mezuniyet şartı aranmayan sertifika programına, yabancı uyruklu vatandaşlar ve yurt dışında yaşayan kişiler katılabilir.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Uzmanlık Sertifikası Ne İşe Yarar?

Hasta ve yaşlı bakımı sertifika programına katılanlar eğitim sonunda hasta ve yaşlı bakıcısı olarak uzmanlık belgesine sahip olmaktadır. Belgeye sahip olan bireyler, hastanelerde, huzur evlerinde, rehabilitasyon merkezlerinde ve klinik merkezlerinde çalışma fırsatını yakalar. Ayrıca yaşlı ve bakım evlerinde çalışma imkanı bulunmaktadır.

Yaşlı ve Hasta Bakım Kursu Nereden ve Nasıl Alınır?

Hasta ve yaşlı bakımı uzmanlık kursu almak için üniversitelerin uzaktan eğitim sistemi üzerinden başvuru yaparak kurs eğitimlerini alabilirsiniz. Bunun için üniversitelerin uzaktan eğitim kursları, hasta ve yaşlı bakımı uzmanlık kursu bulunmaktadır. Kurumumuzda hasta ve yaşlı bakımı uzmanlık kursu eğitimi verilmektedir. Dileyen herkes eğitimlerimizden faydalanmak için, uzaktan eğitim sistemimize başvurabilir. Kurs programlarımıza başvurmak için, sistem üzerinde kayıt formunu eksiksiz şekilde doldurmalısınız. Ardından ödeme işlemlerinizi tamamlayıp size tanımlanan süre içerisinde eğitimlere katılabilirsiniz. Eğitimlerimizden en az 50 puan ve üzeri aldığınızda e devlet üzerinden sorgulatabileceğiniz sertifikaya sahip olacaksınız. Üstelik almayı düşündüğünüz sertifika türü üniversite onaylı olduğu için her yerde ömür boyu geçerli sayılacaktır.

Hasta ve Yaşlı Bakımı sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı Hasta ve Yaşlı Bakımı sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak hemen inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın