Kursevim

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası

Hasta ve yaşlı bakımı sertifikası hasta ve yaşlı bakımı uzmanı olarak çalışacak kişilerin alması gereken bir belgedir. Bu belgeye sahip olan kişiler, huzur evleri, hastaneler, özel klinikler, fizik tedavi merkezleri ya da evlerde görev alabilmektedirler.

HASTA VE YAŞLI BAKIMI SERTİFİKASI

Hasta ve yaşlı bakımı danışmanı olacak kişiler, her şeyden önce bu işi bir meslek olarak görmek değil, gönülden bu işe bağlı olmalıdırlar. Bu sertifikayı alan kişiler, hastaların yalnız olarak gerçekleştiremeyeceği işlerinde yardımcı olacaklardır. Ayrıca beden temizliklerini gerçekleştirmek, kullandığı düzenli ilaçların takibini yaparak bu düzeni aksatmamak gibi görevlere sahip olmaktadırlar.

Hasta ve yaşlı bakım sertifikası İzmir , İstanbul , Ankara gibi Türkiye’nin her her yerinden uzaktan eğitim ile katılarak alınabilmektedir. Hasta ve yaşlı bakımı kursu uzaktan eğitim veren eğitim kurumlarından alınabilir. Hasta ve yaşlı bakımı sertifikası almak için Kurs Evim – üniversiteler iş birliği ile hazırlanan üniversite onaylı Hasta ve yaşlı bakımı sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Hasta ve yaşlı bakım sertifikası kapsamında verilen eğitimler hastaların günlük aktiviteleri ve yaptırılacak olan egzersizler, hasta bakımı, hijyen kuralları, terminal dönemde yaşlı bakımı, zor hastalar ile iletişim kurma becerisi, tıbbi dokümantasyondur. Bu eğitim kapsamı eğitim veren kurum tarafından daha da arttırılabilir. Herhangi bir eğitim kurumuna giderek eğitim almaya vakti olmayan kişiler ise evlerinin rahatlığında bu eğitimleri uzaktan eğitimle kolaylıkla alabilmektedirler. Hasta ve yaşlı bakımı uzmanlık sertifika programları çerçevesinde eğitimin tamamlanması ile birlikte elde edilen sertifika ulusal düzeydedir. Uzaktan eğitim yöntemi ile kolaylıkla sertifikayı almanız mümkün olmaktadır.

Hasta ve yaşlı bakım sertifikası alarak hasta ve yaşlı bakım uzmanı olmayı planlıyorsanız alacağınız başlıca eğitimler, hasta ve yaşlı bakımı, kişisel bakım, yaşlılık, yaşlılık hastalıkları, yaşlılıkta çok görülen kas ve iskelet hastalıkları, yaşlı bakım hizmetlerinde iletişim, ilaç takibi, günlük bakım, banyo, ağır hastalık ve vefat durumunun gerçekleşmesi, yaşlı beslenmesi ve yaşlıya yemek yedirme, hasta bakım hizmetleri, hastalık çeşitleri, sağlığını koruma, hastalıklardan korunma, hastalıklara göre beslenme, hastanın kaldırılması ve pozisyon vermedir. Bir aylık bir eğitim neticesinde uzmanlık sertifikanızı alarak iş başvurularında bulunmanız mümkündür.

HASTA VE YAŞLI BAKIMI SERTİFİKASI NASIL ALINIR ?

Hasta ve yaşlı bakımı danışmanı olarak çalışabilmeniz için gerekli hasta ve yaşlı bakımı kursu ve sertifikasını Kurs Evim ‘den alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan hasta ve yaşlı bakım sertifika programı ile sizde hasta ve yaşlı bakım sertifikası alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve üniversite onaylı hasta ve yaşlı bakımı sertifika programına katılmak.