Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Hasta ve yaşlı bakımı sertifikası ne işe yarar? Eğitim nasıl alınır? Kursa kimler katılabilir? Sorularının detaylı yanıtları yazımızda.

Hasta Ve Yaşlı Bakımı Sertifika Kursu Nedir?

Uzakların yakın, yakının uzak olduğu dönemde yaşamaktayız. Dünyanın her yerinde yaşanan toplumsal, ekonomik, demografik değişiklikler ister istemez ülkemize de yansıyor. Uzayan ömür nedeniyle dünyada yaşlılık olgusu yeni bir şekle üründü. Teknolojide yaşanan muazzam yenilikler baş döndürücü bir hal aldı. Buna paralel artan tıptaki gelişmeler ortalama insan ömrünün uzamasını haliyle de yaşlı nüfusun çoğalmasını sonuç verdi.

Gündüz olsun yatılı olsun bakım evi ve huzur evlerinde kalan yaşlılara hatta ailesiyle yaşayan ebeveynlere profesyonel bakım bir zaruret haline dönüştü. Özellikle ailesinin yanında ikamet eden yaşlı ve hastaların güven duyabileceği uzman kişiler ilanlarla aranmaya başlandı. Bunun sonucunda hasta ve yaşlı bakımı eğitimi ve sertifikası alan kişilere ihtiyaç artarak devam etmeye başladı.

Hasta ve yaşlı bakımı uzmanlık sertifika programı üniversiteler iş birliği ile hazırlanan programdır. Katılacağınız hasta ve yaşlı bakımı  kursu sonunda hasta ve yaşlı bakımı sertifikası alınmaktadır. Hasta ve yaşlı bakımı kursu sonunda alınan yaşlı bakım sertifikası 560 saatlik olup hasta ve yaşlı bakımı elemanı olarak çalışabilmeniz için gerekli olan sertifikadır.

Hasta ve yaşlı bakımı sertifika programı içeriğine buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Hasta ve yaşlı bakım kursu sonunda alınacak hasta ve yaşlı bakım sertifikası ne işe yarar ? Hasta ve yaşlı bakım hizmetlerinde çalışanların ve çalışmak isteyenlerin mutlaka alması gereken sertifikadır. Hastaneler de, hasta bakım merkezlerinde, hasta bakım evlerinde, huzur evlerinde çalışmak ve personel çalıştırmak için bu kurslar ve sertifika mecbur tutulmaktadır. Hasta ve yaşlı bakımı konusunda bilgi ve beceriniz olsa bile çalışabilmeniz için mutlaka bu sertifikaya sahip olunmalıdır.

Hasta ve yaşlı bakım sertifikası İzmir, İstanbul, Ankara gibi bir çok ilimizden uzaktan eğitim şeklinde yapılan kurslara katılarak alabileceğiniz sertifikadır. Hasta ve yaşlı bakımı sertifika programı uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup internetin olduğu her yerden katılabileceğiniz şekilde düzenlenmiştir. Unutmayın ki bu programı başarı ile bitirenler hasta ve yaşlı bakım elemanı sertifikası alırlar.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası Kimler Alabilir?

Hasta ve yaşlı bakımı kurslarına katılım için her hangi bir ön şart yoktur. Hasta ve yaşlı bakımı elemanı olarak çalışmak isteyen herkes bu kursa katılabilir ve sertifikasını alabilir.

Yaşlı Bakım Kursu Sonucu Neler Öğrenilir ?

– Yaşlı ve hasta bakım mesleğinin özelliklerini

– Etik kuralları,

– Görev ve sorumluluklarını ilkeler doğrultusunda kullanmayı

– Sağlık ve bakım ilkeleri doğrultusunda yaşlıların her türlü şartta bakımını yapmayı

– Yaşlı psikolojisi ve sosyolojisi ile ilgili temel bilgileri kazanmayı

– İnsan anatomisinin ihtiyarlık dönemindeki değişiklilerini kavramayı

– Yaşlı ve hasta ilaçlarıyla ilgili temel kuralları uygulamayı

– Hijyen kurallarını tanıma ve uygulamayı

– Yaşlı ve hasta beslenmesinin önemini kavramayı

– Yaşlılık terapisi ve yaşlı jimnastiğini uygulamayı öğrenirler.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikası Nasıl Alınır ?

Hasta ve yaşlı bakımı sertifikası ne işe yarar ? sorusuna cevaplar aradık yazımızda. Hasta ve yaşlı bakımı sertifikası almak istesek nasıl  alabiliriz diye düşünüyorsanız Kursevim – üniversite iş birliği yapılan hasta ve yaşlı bakımı kurslarına katılabilirsiniz. Eğitime uzaktan eğitim ile internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz.

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Eğitim hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Eğitime katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın