Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Hasta ve Yaşlı Bakımı Elemanı Nasıl Olunur?

Hasta ve Yaşlı Bakımı Elemanı Nasıl Olunur?

Hasta ve yaşlı bakımı elemanı olmak isteyen kişilerin, üniversiteler tarafından onaylanan sertifika belgesini alması gerekmektedir. Hasta ve yaşlı bakım elemanı olmak için, uzaktan eğitim kurumlarına kayıt yaptırması gerekir. Kayıt işlemlerinin ardından uzaktan eğitim videolarını eksiksiz şekilde izledikten sonra eğitim sonundaki sertifika sınavına girip geçer not alınmalıdır. Kurumumuzda yer alan hasta ve yaşlı bakım elemanı eğitim programına kayıt yaptırmak için sistem üzerinde giriş yaptıktan sonra kayıt oluşturmalısınız. Ardından size özel olarak belirlenen şifre ile ders anlatım videolarını izleyebilirsiniz. Ders videolarının sonundaki sertifika sınavına giriş yaptıktan sonra en az 50 puan alarak belgenize sahip olabilirsiniz. Üstelik hasta ve yaşlı bakım elemanı belgesi üniversite onaylı ve e devlet üzerinden sorgulatılabilen bir eğitim modelidir. Dolayısıyla dileyen herkes başvurabilir ve ömür boyu geçerliliğini koruyan belgeye sahip olabilir.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Elemanı Kimler Olabilir?

Hasta ve yaşlı bakımı personeli kimler olabilir? Hasta ve yaşlı bakımı elemanı olmak isteyen kişilerin özellikle hasta ve yaşlı bakım elemanı belgesine sahip olması gerekmektedir. Herhangi bir şart aranmayan belgeye başvurduktan sonra eğitimleri tamamlamalısınız.  Bu nedenle isteyen herkes eğitimlerini tamamlayarak hasta ve yaşlı bakım elemanı olabilir. Kariyerini hasta ve yaşlı bakım elemanı olarak devam etmek isteyenler sertifikasını aldıktan sonra istihdam edilmek üzere belge sahibi olabilir. Ayrıca CV doldururken daha donanımlı olması için belgenize sahip olabilirsiniz.

Sertifika Programının Kazanımlar Nelerdir?

Hasta ve Yaşlı Bakımı Elemanı Ne İş Yapar? Hasta ve yaşlı bakım görevlisi olarak görev almak isteyen kişilerin çalışma şekli şu şekildedir.

  • Yaşlı ve bakım elemanı olarak çalışmak isteyen bireyler, ihtiyaç sahibi bireylere fizyolojik ve psikolojik olarak destek vermektedir. Hastanın veya yaşlının günlük olarak alması gereken ilaçları kontrol eder ve düzenli olarak hastaya verir.
  • Hasta ve yaşlı bireylerin günlük aktivitelerini sürdürebilmesi için yardımcı olmaktadır.
  • Yaşlı ve hasta kişilerin yaşam alanlarını kaza oranı bazından değerlendirerek, kişilerin güvenliğini korumak üzere yardımcı olmaktadır.
  • İhtiyaç sahiplerinin sağlık personelleri hakkında refakat eder ve destek verir.
  • Yaşlı bireyin ya da hasta bireyin her türlü zarar görmesine karşı koruyup, bakımını üstlenir.

Hasta ve Yaşlı Bakımı Elemanı Ne Kadar Maaş Alır?

Hasta ve yaşlı bakımı görevlisinin aldığı maaş, çalıştığı kuruma göre ya da bireysel olarak çalışma modeline göre değişkenlik göstermektedir. Devlet kurumlarında çalışan hasta ve yaşlı bakım elemanı olarak yeni işe başlayan bir personel, asgari ücret kadar maaş alçaktır. Hasta ve yaşlı bakımı elemanı olarak uzun yıllardır çalışan bireylerin alacağı maaşlarda farklılık olacaktır.

Hasta ve Yaşlı Bakımı sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı Hasta ve Yaşlı Bakımı sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak hemen inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın