Hasta Kabul Sekreterliği Sertifika Programı

800 TL 500 TL
Kampanya
Hasta Kabul Sekreterliği Sertifika Programı

Hasta kabul sekreterliği Programı, Üniversiteler işbirliği ile yapılan eğitimdir. Hasta kabul kursu hastanelerde hasta kabul sekreterliği ve hasta kayıt sekreteri olarak çalışmak için katılmanız gereken kurs programıdır. Hasta kabul sertifikası ile Devlet Hastaneleri, özel hastaneler ve tüm sağlık kurumlarında hasta kabul sekreterliği yapabilir, hasta kabulü elemanı olarak çalışabilirsiniz. Hasta kabul sekreterliği kursu uzaktan eğitim şeklinde yapılan ve internetin olduğu her yerden katılabileceğiniz programdır. Hasta kabul sertifikası devlet üniversitesi onaylı olup ıslak imza ve mühürlü şekilde sizlere ulaştırılmaktadır.

Hasta Kabul Kursu Nedir ?

Hasta kabul işlemleri kursu, hastanelerde, muayenehanelerde, sağlık ocaklarında, aile sağlığı merkezlerinde  çalışmakta bulunan hasta kabulü işlemleri görevlilerinin çalışmaya devam edebilmeleri için veya bu iş yerlerinde işe başlayacak olanların hasta kabul sertifikası alması için gerekli olan bir eğitim programıdır. Hasta kayıt kabulü kursu sonunda kursiyerlere devlet üniversitesi onaylı hasta kayıt kabulü sertifikası verilir.

Hasta Kabul Sekreteri Kimdir ?

Sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşlarda, hastaların giriş/çıkış işlemlerini, hastanın tedavi ve poliklinik hizmetleri sürecindeki dokümantasyon işlemlerini evrak ve bilgisayar ortamında kayıt altına alan, arşivleyen kişidir.

Hasta Kabul Sekreterliği Görevleri Nelerdir ?

– Hasta kabulü, hasta çıkarılması, doğumlar ve ölümlerle ilgili bütün işleri yapmakla yükümlüdür.

– Hasta kabulü yerinin temizliğini, düzenini sağlar.

– Kuruma yatırılan hastaların kabulü evrakı ve kimlik belgelerini tetkik ederek künyelerini eksiksiz bir şekilde saptar ve hasta kabulü defterine yazar.

– Herhangi bir nedenle istenen bilgileri veremeyecek durumda olan ve kimlikleri belirlenemeyen hastaların kimliklerinin saptanması için başhekime ve nöbetçi hekime bilgi verir ve tabelalarını çıkartarak hasta kabulü defterine kayıt ettiği künyelerini aynen bunlara geçirir ve giriş evrakını da ayrıca saklar.

– Hasta kabulü defterine hastaların ayrıntılı kimlikleriyle beraber giriş tarih ve saatlerini, geldikleri yeri ve açık adreslerini, hangi servise yatırıldıklarını, çıkardıklarında çıkış tarihleriyle protokol numaralarını, hastalık ve sonuçlarını (şifa, salah, haliyle, vefat) tabeladan naklen kayıt ve işaret eder.

– Ölenlerin gün ve saati ile cesetleri hakkında ne gibi işlem yapıldığını, kurumca nereye gömüldüklerini, ailesine teslim edilenleri ayrıca yazar.

– Hasta kabulü defterinde her yıl protokol numarası birden başlayarak yeniden verilir.

– Kurumda doğum olduğunda, doğan çocuğun doğum günü ve saati, ana ve babasının adı ve soyadı ile tabiiyet ve dinleri, çocuğun cinsiyeti günü gününe servis protokol defterine kaydolunmakla beraber çıkışında bunlar kabul defterine işlenir.

Hasta Kabul Kursu’na Kimler Katılabilir ?

Bu eğitime katılabilmek için ön koşul bulunmamaktadır. Türkiye ve dünyanın her yerinden dileyen herkes eğitime başvurabilir ve sertifika sahibi olabilir.

Hasta Kabul Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Mesleğin yeterliliğini sağlayanlar ;

– Polikliniklerde,

– Tıp Merkezlerinde,

– Sağlık Ocaklarında,

– Tıbbi laboratuvarlarda,

– Geriatri Merkezlerinde,

– Aile Hekimleri Yanında,

– Evde Bakım Merkezlerinde,

– Doktor Muayenehanelerinde,

– Diş Hekimi Muayenehanelerinde,

– Hastanelerde (Üniversite, devlet, dal, özel),

– Diğer Sağlık Personeli Muayenehanelerinde,

– Tıbbi Teşhis Amaçlı Laboratuvarlarda  v.b. yerlerde çalışabilirler.

Eğitim İçeriği

– Hasta Hizmetleri,

– Randevu ve Kabul işlemleri,

– Sağlık Hizmetleri,

– Sağlık Mevzuatları,

– Sağlık Kurumu ve Personel Yönetimi,

– Sağlık Hizmetlerinde İletişim,

– Tıbbi Arşivleme,

– Doküman Hazırlama,

– Sağlık Kurumu Bilgi Yönetimi,

– Sağlık Meslekleri Etiği,

– Problem Çözme

Eğitim Süresi ve Şekli

Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan Hasta kabulu kursu Video A senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversitenin gözetimiyle gerçekleşmektedir. Üniversitenin iştirakiyle gerçekleşen eğitim sonunda anlaşmalı üniversite tarafından hasta kabul sertifikası verilmektedir. Hasta kabulü sertifika programı, internet ortamında Video A Senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversiteler tarafından sağlanmaktadır.

Eğitim Süresi: 30 Gün/ 560 Saatlik Sertifika
Eğitim Şekli: İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron) Teknolojisi ile gerçekleşmektedir.
Sınav: Online olarak çoktan seçmeli gerçekleşecektir. Değerlendirmede üniversiteler tarafınca 50 ve üzeri geçer not kabul edilmektedir.

Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı ve Sertifika Alımı Süreci

– Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir.
– Kullanıcı adı ve şifre ile uzaktan eğitim sistemine giriş yapılır.
– Eğitim Videoları, ders dökümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleye bilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Eğitim Başvuru Formu

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?. İletişim Bilgilerinizi Bırakın. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın