Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Hasta Kabul Sertifikası ile İşe Girilir mi?

Hasta Kabul Sertifikası ile İşe Girilir mi?

Hasta kabul kursu almak isteyenler en çok alınacak hasta kabul sertifikası ile işe girilir mi? Sorusunun cevabını merak ediyorlar. Kurslara katılım sağlayanlar eğitim sonrasında güzel bir sahibi olmayı istemektedir. Hasta kabul sekreterliği mesleğinin çalışma imkanlarını merak etmektedirler.

Hasta Kabul Sertifikası İşe Yarar mı?

Sağlık sektörü sürekli personel ihtiyacı duymaktadır. Hasta kabul sekreteri ihtiyacı da her geçen gün artmaktadır. Artan bu ihtiyaçtan dolayı bireyler hasta kabul kurslarına gitmek ve bu mesleğin yeterliklerini yerine getirmek istemektedirler. Bu amaçla açılan kurslara katılım sağlayıp hasta kabul sertifikası almaktadırlar.

Sağlık sektörü sürekli genişlemekte ve gelişmektedir. Bunun sonucu olarak da iş imkanları devamlı artmaktadır. Sağlık sektöründe meydana gelen bu artış hasta kabul sekreterine olan ihtiyacı da arttırmaktadır.

Hasta kabul sekreteri olarak çalışabilmek için hasta kabul sekreterliği sertifikanızın bulunması zorunludur. Uzaktan online eğitim şeklinde yapılan hasta kabul kurslarına Türkiye’nin her yerinden internet üzerinden rahatlıkla katılım sağlayabiliyorsunuz. Eğitimleri tamamlayıp sınavdan başarılı olmanız durumunda sertifikanızı alabiliyorsunuz.

Uzaktan online eğitim şeklinde yapılan hasta kabul kursu eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Hasta Kabul Sertifikası Nasıl Alınır?

Hasta kabul sertifikası almak için öncelikle bu alanda hizmet veren kurslara katılmalısınız. Uzman ve tecrübeli kadro tarafından üniversite iş birliği ile hazırlanan hasta kabul kursu programımıza katılım sağlayabilirsiniz. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan hasta kabul kursu sonunda online sınavlara katılarak başarılı olmanız ile birlikte hasta kabul sertifikası sahibi olabilirsiniz. Eğitimler 1 ay sürmektedir.

Eğitim sonunda alınan hasta kabul sertifikası devlet üniversitesi onaylı olup e devletten sorgulanabilir bir sertifikadır. Bu sertifikanızla Türkiye’nin her yerinde ve tüm sağlık sektöründe hasta kabul sekreteri olarak çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Hasta Kayıt Kabul Sekreteri Nerelerde İş Bulabilir?

Hasta kabul sekreterliği önemi her geçen gün artan bir meslektir. Çok sayıda kurum ve hastaneler personele ihtiyaç duymaktadırlar.

Hasta kabul sertifikası ile hastanelerde (üniversite, devlet, dal, özel), Sağlık ocağı, Poliklinikler, Kalp ve diyaliz merkezleri, Fizik tedavi merkezleri, Tüp bebek merkezleri, Medikal marketlerde, Eczanelerde, Tıbbi laboratuvarlar çalışmak için uygun alanlardır.

Neden Hasta Kayıt Kabul Eğitimi Almalıyım?

Hasta kayıt kabul kursu ne mezunu olmak gerekir? Sorusunu soranlar için hemen belirtelim  ilkokul mezunu olan herkes katılabilir ve sertifika alabilir. Sağlık sektöründe çalışmak isteyenlerin bu hasta kabul sertifikası almaları gereklidir. Bu sektörde iş imkanları yüksek ve iş bulma ihtimali de son derece yüksektir. Hasta kabul sekreterliği eğitimi almak isteyenler sertifika almasına gerek vardır.

Her hastane de hasta kayıt kabul birimi için personel olması gerekmektedir. Hastane büyüklüğüne göre bulundurulması gereken personel sayısı artmaktadır. Hastane ve devlet kurumlarında personel alımında sertifikası olanlar ön plana çıkmaktadır. Sertifika sahibi olursanız birçok kuruma iş başvurusu avantajlı duruma gelebilirsiniz.

Hasta Kabul Sekreteri Ne Kadar Maaş Alıyor?

Hasta kabul sekreteri olarak çalışmak isteyenler ne kadar maaş alacağını merak etmektedir. Çalışılan kurumun özel ve devlet kurumu olmasına göre hasta kabul sekreteri maaşı değişiklik göstermektedir. Ayrıca çalışma süresi, yaş ve tecrübe alınacak maaş miktarını etkilemektedir. Bir kuruma en az asgari ücretle başladığınızda döner sermaye gibi eklerle maaşınızın miktarı artış gösterir.

Hasta Kabul Sertifikası Nereden Alınır?

Kursevim üniversite iş birliği ile sizler için kurs programı hazırladık. Hasta kabul sertifikası almak için uzaktan online eğitim şeklinde yapılan hasta kabul kursu sertifika programımıza katılabilirsiniz. Kursa katılmak ve detaylı bilgi almak için bize whatsapp ve iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
×