Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursu

Hasta bakıcı ve yaşlı bakımı kursu uzaktan eğitim sistemi üzerinden üniversite iş birliği ile hazırlanan eğitim türüdür. Hasta ve yaşlı bakımı kursuna dileyen herkes kayıt yaptırabilir. Her   hangi bir mezuniyet aranmadığı için sertifikasını alan kişiler, özel hastanelerde ve devlet hastanelerinde hasta ve yaşlı bakıcısı olarak istihdam edilmek üzere başvurabilmektedir. Bu nedenle dileyen herkes rahatlıkla kayıt yaptırdıktan sonra eğitimlere katılarak sertifikasını alabilir.

Hasta ve yaşlı bakımı kursunun amacı; yaşlı ve hasta olan bireylerin sağlıklı ve düzenli şekilde bakılması için kalifiye personel yetiştirmektir. Kurs eğitimlerinde hastaya ve yaşlıya nasıl bakılması gerektiğiyle ilgili eğitimler verilir. Böylece devlet kurumları başta olmak üzere özel bakım evlerinde ve hastanelerde rahatlıkla istihdam edilebilir.

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Hizmetleri Nedir?

Hasta ve yaşlı bakım hizmetleri; yaşlanan ve bakıma muhtaç olan bireylere fizyolojik ve psikolojik yönden gereksinimlerini yerine getirmek anlamına gelir. Yaşlı bireylerin yaşlanmayla meydana gelen fiziksel, sosyal ve psikolojik yönden yetersizliklerini gidermek üzere, hizmet verebilecek kişiler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Böylece yaşlı ve hasta bakıcısı olarak gerekli donanıma sahip personeller yetiştirilir.

Hasta Bakıcı ve Yaşlı Bakımı Kursuna Kimler Katılabilir?

Hasta bakıcı ve yaşlı bakımı kursuna kimler katılabilir?

  • Hasta bakıcı ve yaşlı bakımına katılmak isteyenlerin, ilkokul mezunu olması yeterli olacaktır.
  • İsteyen herkes eğitim sertifikasını almak için başvurabilir. Ayrıca yabancı uyruklu bireyler de eğitim sertifikasına katılıp eğitimlerimizden faydalanabilir.
  • Bunun yanı sıra kariyer alanına hasta bakıcı ve yaşlı bakımı sertifikası alıp, istihdam edilmek isteyen herkes eğitimlerimizden yararlanabilmektedir.

Hasta ve Yaşlı Bakım Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Hasta ve yaşlı bakım eğitimi sertifikası almak isteyen kişiler Kursevim üniversite iş birliği ile hazırlanan uzaktan eğitim şeklinde yapılan kursa kayıt oluşturabilir. Kayıt formunu online sistem üzerinden doldurduğunuzda ve ödeme işlemlerini gerçekleştirdiğinizde, size mesaj ile şifre bilgilerini ve kullanıcı adınız tanılanacaktır. Ayrıca ders anlatım videoları ile birlikte ders sonu gireceğiniz sınavınız mesaj ile gönderilir. Ardından dilediğiniz zaman giriş yapıp eğitimleri tamamlayabilirsiniz. Eğitim sonundaki sınavdan en az 50 puan almalısınız. Böylece hasta ve yaşlı bakım eğitimi sertifika sahibi olursunuz. Üstelik hasta ve yaşlı bakım sertifikası e devlet üzerinden sorgulatılan bir sertifika modelidir.

Hasta ve Yaşlı Bakımı sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı Hasta ve Yaşlı Bakımı sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak hemen inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın