Kursevim

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Eğitim ve öğrenci koçluğu eğitimi birbiri ile örtüşen ve birbirine yakın eğitimlerin alındığı, öğrencilerin eğitim hayatlarında daha başarılı bir birey olmaları adına destek verilmesini ifade eder. Bu eğitim ile ilgili alacağınız sertifikalar size çalışma alanı olarak seçenek sunmaktadır. Birçok terapi merkezinde çalışma alanı bulabileceğiniz gibi kendi ofisinizi açarak da öğrencilere katkı sağlayabilirsiniz.

EĞİTİM VE ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİMİ

Eğitim koçluğu nedir ? Öğrenci koçluğu nedir ? Diye merak ediyorsanız bu hususlara kısaca değinerek her ikisi arasındaki benzerlik ve farklılıkları ortaya koyabiliriz. Eğitim koçları , kişilerin veyahut öğrencilerin hedefe odaklanarak bu hedefe varmalarına yardımcı olmaktadırlar. Öte yandan öğrenci koçları, eğitimde öğrendikleri yöntemler ile öğrencilerin öz güvenlerinin artmasına, problem çözme yeteneklerinin gelişmesine destek sunmaktadırlar.

Eğitim koçu & koçluğu sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğini bakabilirsiniz.

Eğitim ve öğrenci koçluk eğitimlerine katılarak sertifika sahibi olan kişiler eğer bu işi gerçekten istiyorlar ise kolaylıkla istihdam alanı bulabilirler. Hatta ve hatta bu istihdamı kendileri dahi oluşturabilirler. Bir ofis kurarak kendilerini daha iyi bir şekilde tanıttıktan sonra hedef kitlesi öğrenci olan gruplar için okullarda, üniversitelerde tanıtım toplantıları düzenleyebilirler. Önemli olan bu mesleği icra etme konusunda yeterli düzeyde isteğe sahip olmaktır. Koçluk konusuna ön yargı ile bakan kişilerin bu hususta ne kadar yanlış düşündükleri ise ancak ve ancak bir koçtan destek aldıklarında ortaya çıkmaktadır. Örneğin, bir aile olarak hiç bir şekilde çocuğuna fayda sağlayamayan, başarısına destek olamayan bireylerin koçlardan destek almaları neticesinde çok daha başarılı bireylerin ortaya çıktığına şahit olmaları ön yargının da ortadan kalkmasına sebep olacaktır.

Eğitim ve öğrenci koçluğu yapmak isteyen kişilerin eğitim ve öğrenci koçluğu sertifikası almaları şarttır. Kendilerini koç, olarak tanıtan kişilerden destek almadan önce sertifikaya sahip olup olmadıklarını sorgulamanız gerekmektedir. Kötü niyetli bir takım şahıslar bu gibi güzel olguları kötü emellerine araç ederek koçluk konusuna olan güvenin yıkılmasına sebep olmaktadırlar. Sadece bu işi para maksadı ile yapmayı kendine hedef seçmiş olan kişilerin büyük bir bölümünün de sertifikaya sahip olmadıkları ayrı bir konudur. Bu sebeple profesyonel anlamda eğitim almış olan kişileri bu tip şahıslardan ayırmak gerekmektedir.

EĞİTİM VE ÖĞRENCİ KOÇLUK SERTİFİKASI NEREDEN ALINIR ?

Eğitim ve öğrenci koçluğu eğitimi ve sertifikasını Kurs Evim ’den alabilirsiniz. Üniversite onaylı eğitim ve öğrenci koçluk sertifikası almak için kurslarımıza başvurabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim ile Katılabileceğiniz Üniversite Onaylı Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Eğitimine Başvurmak İçin Tıklayın