Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Duyusal Oyun Örnekleri ve Etkinlikleri

Duyusal Oyun Örnekleri ve Etkinlikleri

Duyusal oyun örnekleri ile çocuğun öğrenme becerisini geliştirmesine ve ince kaba motor becerilerini aktif şekilde kullanmasına yardımcı olursunuz. Duyusal oyunlarla harekete geçirilen çocuğun duyuları sosyal becerileri ve bilişsel beceriler ile dil becerileri gelişecektir. Duyusal oyun örnekleri arasında çarşafla sallama, yattığı yerden ayaklarıyla objeleri itme, baloncukları üfleme, balonları yakalama, üzerine atılan örtüyü çekmeye yöneltme ve oyun hamuru ile çeşitli objeler yapmak, nişastadan oyun hamuru oyun örnekleri arasında yer alır.

Duyusal Oyun Ne Demek?

Duyusal oyun, çocukların duyularını aktif şekilde kullanabilmesi için oyuncaklardan faydalanmak demektir. Böylece çocukların tat alma, dokunma, görme ve işitme becerileri aktif şekilde kullanılır. Ayrıca çocuklar duyusal oyun yardımıyla çevresine daha çabuk adapte olacaktır. Duyusal oyun ile çocuklar denge ve motor becerileri daha etkili şekilde kullanmayı öğrenir. Sosyal açıdan çevresine daha kolay adapte olacaktır. Aynı zamanda beyin gelişimini olumlu yönde etkileyen faktörlerdir. Duyusal Oyun Örnekleri

Duyusal Oyunlar Nelerdir?

Duyusal oyun örnekleri ile ilgili çeşitli aktiviteler şu şekildedir. Tırmanma, çakıl taşı, pirinç, toprak, kum, çimen gibi objelerden oluşan oyunlar, su baloncuklarını üfleme, suda gemi yüzdürme, üzerine atılan çarşafı çekme, oyuncakları ya da eşyaları çekme ve itme, çarşaf içinde sallama, balonları havada yakalama oyunları duyusal oyunların örnekleri arasında yer alır.

Duyusal Oyun Etkinlik Önerileri

Duyusal oyun etkinlik önerileri arasında olması gerekenler sırasıyla şu şekildedir. Nişastadan oyun hamuru, buzlu su oyunu, pirinç, mısır, bulgur ve makarna gibi kuru bakliyatın tabağa konularak dokunma oyunu, sulu boya ile boyama, oyuncaklı buz kalıpları, parlayan şişeler, hulahop çevirme, balonları yakalama, baloncuk patlatma oyunu, eşya saklama, köşe kapmaca, yap boz kutusu ve uzay temalı kinetik kumdan hazırlanan oyunlar ile dinozor temalı kumdan oluşturulan oyunlar, duyusal oyun etkinlikleri arasında yer almaktadır. Ayrıca çocuğunuzla geçireceğiniz her türlü park aktivitesi salıncakta sallanma, kaymaca, saklambaç ve kumlardan, çamurdan yapacağınız oyun figürleri ile çocuğunuza duyusal oyun etkinliği düzenleyebilirsiniz. Çocuğun ailesiyle birlikte keyifli geçireceği vakitler, ebeveynleri arasındaki bağı güçlendirecektir. Böylece çocuğun kişisel gelişimi olumlu yönde etkilenecektir. Duyusal Oyun Örnekleri

Duyusal Oyun Eğitimi Sertifika Programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika sahibi olabilirsiniz. Eğitim programına kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın