Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Drama Oyunları Örnekleri Nelerdir?

Drama Oyunları Örnekleri Nelerdir?

Drama Oyunları

Drama oyunları ülke koşullarındaki hızlı gelişmeler, göç sorunları ve daha birçok sebep ile insanlar arasında kopan iletişim bağlarını kuvvetlendirmede en iyi araçlardandır. Bu aracın okul çağlarında henüz yetişkin olmamış olan çocuklar üzerinde uygulanması gelecek nesillerin daha sağlıklı bir yapıda yetişmelerine olanak sağlamaktadır.

Birey kendini tanıma, ifade edebilme yeteneği kazanmakta ve karşısındaki kişi ile kurduğu ikili ya da çoklu diyaloglarda kendini daha net bir şekilde anlatabilmektedir. Drama dersi etkinlikleri ile öğrenciler her geçen gün daha fazla bilgi donanımı elde etmektedir. Bu donanım ise okul hayatları dışında çocuklara büyük faydalar sağlamaktadır. Bir topluma girildiğinde, birlikte bir şeyler paylaşılması gerektiğinde, bir konu üzerine konuşulması gerektiğinde çocuk nasıl hareket edeceğini daha iyi bir şekilde bilmektedir.

Yaratıcı drama etkinlikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Drama oyunları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim müfredatlarına alındığı günden itibaren daha bilinçli bir neslin yetiştiği gözlemlenmektedir. Drama etkinlikleri lise çağlarına erişmiş olan artık yetişkin sayılabilecek yaşlarda olan bireyler arasında daha kolay anlaşılır bir hal almaktadır. Bu etkinlikler gerçekleştirilirken öğrenci bir sonraki adımda ne olacağını çözümleyebilmektedir.

Drama oyunları lise döneminde eğer öğrencinin tiyatroya eğilimi var ise çok daha büyük getiriler sağlamaktadır. Lise sonrasındaki eğitimine bir konservatuvarda devam edecek olan öğrenci tiyatro bölümünde çok daha başarılı olabilmektedir. Örneğin, lise öğrencilerinden senaryo yazma üzerine bir oyun sergilemeleri istenmiş olsun. Bu oyunda bir çiftçi, satürn gezegeni, zenginlik konusu, iftiraya uğrama sorunu olsun. Öğrenciler bu dört anahtar kelime üzerine yaklaşık yarım saat içerisinde doğaçlama olarak bir senaryo oluştursun. Bakın görün artık yetişkinlik düzeyinde olan bu bireyler nice senaryo yazarlarına taş çıkarır derecede iyi bir oyun hazırlayacaktır.

Drama Oyunları Örnekleri

Drama oyunları konusuna meraklı olan öğrencilerin bu konuda daha yetenekli ve başarılı oldukları bir gerçektir. Drama oyunları örnekleri içinden bir tanesine daha değinerek başarı sağlamanın ne kadar kolay olduğunu ifade edebiliriz. Örneğin, gazete okuyorsanız Güzin Abla karakterini bilirsiniz. Öğrencilere iki ya da dört kişilik grup oluşturarak, her grubun Güzin Abla’ya iletilmek üzere bir dert yazmalarını söyleyin. Gruplar arasında yazılan bu dert yazıları değiştirilerek diğer grubun Güzin Abla yerine geçerek yazılan derde doğaçlama olarak cevap yazmalarını isteyin. Oyunun sonunda derdi yazan grup dertleri, derde çözüm bulan gruplar da çözümleri okuyarak eğlenerek birbirinin sorunlarına çözüm üretmenin ne demek olduğu kavramını öğrenmiş olmaktadırlar.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır ?

Yaratıcı drama eğitmen eğitimi ve sertifikasını Kursevim’ den alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Eğitim hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Eğitime katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın