Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Drama Etkinlikleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Drama Etkinlikleri Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Drama etkinlikleri, çocuklarımızın özel yeteneklerini ortaya çıkarmak için en doğru eğitimlerden bir tanesidir. Oyunculuk konusunda yeteneği olan çocuğunuzu evde yaptığı taklitler, tiyatrolar ile birlikte okulda desteklenen yaratıcı drama etkinlikleri içerisine dahil olması ile daha kolay tespit etme ve bulma imkânı bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Bu etkinlikler sırasında öğrenciler üzerinde herhangi bir baskı hissetmemektedir. Herhangi bir şiir ya da hikâyeden yola çıkılarak tiyatro tadında doğaçlama yapılması sağlanmaktadır.

Yaratıcı Drama Etkinlikleri Nelerdir?

Drama eğitim alan öğrencilerin büyük bir bölümü eğer yetenekleri de var ise bu durumu daha da geliştirerek gelecekte başarılı birer tiyatrocu olarak karşımıza çıkabilmektedirler. Çocuklarının bu yönünden haberdar olmayan aileler ise bu sayede çocuklarının yeteneklerinin ortaya çıkmasından oldukça memnun olmaktadırlar.

Yaratıcı drama etkinlikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Drama etkinlikleri okul çağında bulunan tüm öğrenciler için uygulanan etkinliklerdir. Drama etkinlikleri ortaokul öğrencilerine çok daha kolay aşılanmaktadır. Orta okul seviyesine ulaşan bir öğrenciye bu eğitimi verilmesi eğitimci açısından da oldukça kolay olmaktadır. Çocuk eğitimi alırken yetenekleri doğrultusunda hiç bir şekilde zorlanmamakta ve kolaylıkla başarı sağlayabilmektedir.

Drama dersi etkinlikleri bir plan ve program çerçevesinde müfredata uygun bir şekilde verilmektedir. Bu etkinliklerden bir kaçını şu şekilde ifade ederek konuyu daha anlaşılır hale getirmemiz de mümkündür. Örneğin, sınıfta öğrencilere tebeşir ya da bir ip yardımı ile hayali bir dere oluşturulur. Bu derenin akma hızının yüksek olduğunu ancak bu dereden geçebilecek seviyede oldukları anlatılır. Bu dereden çocukların geçmesi ise çocukların yaratıcılığına bırakılarak güzel bir dereden geçme etkinliği gerçekleştirilmiş olur.

Drama Etkinlikleri Okul Öncesi Nasıl Yapılır?

Drama etkinlikleri daha ilk okul hayatına başlamamış olan miniklere de verilen eğlenirken, öğrenmeleri ve yine yeteneklerinin keşfedilmesini sağlamayı amaçlanan etkinlikler arasında yer almaktadır. Drama etkinliği okul öncesi eğitimlerde vücut dili kullanılarak sözsüz anlatım yapma,  vücut dili kullanılarak eşyaları tanıma etkinliği, hareket çalışması ve pandomim gibi eğitimler verilerek miniklerin geleceğe daha sağlıklı bir şekilde hazırlanmaları ve özel yeteneklerinin ortaya çıkarılması amaçlanmaktadır. Ayrıca okul öncesi eğitimi alan miniklere dans eğitimleri verilerek müzik ve dans kavramları da öğretilmekte ve dramanın farklı boyutları da aşılanmaktadır.

Yaratıcı Drama Sertifikası Nereden Alınır?

Yaratıcı drama eğitmen eğitimi ve sertifikasını Kurs Evim ‘ den alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Eğitim hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Eğitime katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın