Drama Etkinlikleri

Drama Etkinlikleri

YARATICI DRAMA ETKİNLİKLERİ

Drama etkinlikleri, çocuklarımızın özel yeteneklerini ortaya çıkarmak için en doğru eğitimlerden bir tanesidir. Oyunculuk konusunda yeteneği olan çocuğunuzu evde yaptığı taklitler, tiyatrolar ile birlikte okulda desteklenen yaratıcı drama etkinlikleri içerisine dahil olması ile daha kolay tespit etme ve bulma imkânı bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Bu etkinlikler sırasında öğrenciler üzerinde herhangi bir baskı hissetmemektedir. Herhangi bir şiir ya da hikâyeden yola çıkılarak tiyatro tadında doğaçlama yapılması sağlanmaktadır.

Drama eğitim alan öğrencilerin büyük bir bölümü eğer yetenekleri de var ise bu durumu daha da geliştirerek gelecekte başarılı birer tiyatrocu olarak karşımıza çıkabilmektedirler. Çocuklarının bu yönünden haberdar olmayan aileler ise bu sayede çocuklarının yeteneklerinin ortaya çıkmasından oldukça memnun olmaktadırlar.

Yaratıcı drama etkinlikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Drama etkinlikleri okul çağında bulunan tüm öğrenciler için uygulanan etkinliklerdir. Drama etkinlikleri ortaokul öğrencilerine çok daha kolay aşılanmaktadır. Orta okul seviyesine ulaşan bir öğrenciye bu eğitimi verilmesi eğitimci açısından da oldukça kolay olmaktadır. Çocuk eğitimi alırken yetenekleri doğrultusunda hiç bir şekilde zorlanmamakta ve kolaylıkla başarı sağlayabilmektedir.

Drama dersi etkinlikleri bir plan ve program çerçevesinde müfredata uygun bir şekilde verilmektedir. Bu etkinliklerden bir kaçını şu şekilde ifade ederek konuyu daha anlaşılır hale getirmemiz de mümkündür. Örneğin, sınıfta öğrencilere tebeşir ya da bir ip yardımı ile hayali bir dere oluşturulur. Bu derenin akma hızının yüksek olduğunu ancak bu dereden geçebilecek seviyede oldukları anlatılır. Bu dereden çocukların geçmesi ise çocukların yaratıcılığına bırakılarak güzel bir dereden geçme etkinliği gerçekleştirilmiş olur.

DRAMA ETKİNLİKLERİ OKUL ÖNCESİ

Drama etkinlikleri daha ilk okul hayatına başlamamış olan miniklere de verilen eğlenirken, öğrenmeleri ve yine yeteneklerinin keşfedilmesini sağlamayı amaçlanan etkinlikler arasında yer almaktadır. Drama etkinlikleri okul öncesi eğitimlerde vücut dili kullanılarak sözsüz anlatım yapma,  vücut dili kullanılarak eşyaları tanıma etkinliği, hareket çalışması ve pandomim gibi eğitimler verilerek miniklerin geleceğe daha sağlıklı bir şekilde hazırlanmaları ve özel yeteneklerinin ortaya çıkarılması amaçlanmaktadır. Ayrıca okul öncesi eğitimi alan miniklere dans eğitimleri verilerek müzik ve dans kavramları da öğretilmekte ve dramanın farklı boyutları da aşılanmaktadır.

YARATICI DRAMA EĞİTMEN EĞİTİMİ SERTİFİKASI NEREDEN ALINIR ?

Yaratıcı drama eğitmen eğitimi ve sertifikasını Kurs Evim ‘ den alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve yaratıcı drama eğitmenlik sertifika programına katılmak.