Drama Etkinliği

Drama Etkinliği

DRAMA DERSİ ETKİNLİĞİ

Drama etkinliği anaokulundan liseye kadar tüm öğrencilerin keyif ile katıldıkları etkinlikler arasında yer almaktadır. Bu etkinlik sayesinde öğrencilerin tamamı ortaya çıkmamış yeteneklerinin ortaya çıktığına şahit olmaktadırlar. Yaratıcı drama etkinliği sayesinde öğrencilerin birbiri ile daha rahat bir şekilde iletişim kurdukları ortaya çıkmaktadır.

Okullarda verilen derslerin yanı sıra seçmeli olarak sunulan drama dersi etkinliği çocukların okula daha da motive olmuş şekilde gittiklerinin de bir göstergesi olmaktadır. Drama denildiğinde birçok kişinin aklına üzücü hikayeler gelmektedir. Aslına bakarsanız öğrencilerin bu üzücü hikaye olarak nitelendirilen etkinliklerden oldukça keyif aldıkları görülmektedir. Çünkü drama ile öğrenciler farklı beceriler kazanmaktadırlar.

Yaratıcı drama etkinlikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Drama etkinliği olan günlerde öğrencilerin okullarına daha da bir heves ile gittikleri tespit edilmiştir. Drama konusunda daha öncelerden eğitim almış olan öğrencilerden drama etkinliği orta okul seviyesindekiler konuya bir miktar daha hakim olmaktadırlar. Genelde bu tür öğrenciler oyunlarda daha etkin rollerde tutulmaktadırlar. Yetenekleri sayesinde diğer öğrencilere de rol model olabilmeleri bir nevi öğretmenler açısından da olumlu olmaktadır.

Drama dersi etkinliği gerçekleştirilirken oluşturulan gruplardaki öğrencilerin tamamına eşit roller verilmektedir. Bu sayede öğrencilerin oyuna motivasyonu daha da kolay olmaktadır. Eğer oyunlarda bir eşitsizlik oluşur ise bu gibi durumlarda öğrencilerin heveslerinin kırılma riski ortaya çıkar. Bu sebeple koordinasyonu sağlayan eğitimcilerin de eğitimli olmalarında yarar bulunmaktadır.

DRAMA ETKİNLİĞİ OKUL ÖNCESİ / LİSE

Drama etkinliği başlamadan önce öğrencilere drama hakkında kısa bilgiler sunulmaktadır. Özellikle drama etkinliği okul öncesi gruplarda gerçekleştirilecek ise daha dramanın ne olduğu bilinmeden çocuklara farklı bir takım beceriler kazandırılmaya çalışılmaktadır. Anaokulu gruplarında dramanın anlamının anlatılması güç olacağından direk olarak oyunlar ile bu olgu aşılanmaktadır.

Drama etkinliği lise çağlarında bulunan öğrenciler arasında daha kolay anlaşılır bir hal almaktadır. Öğrenciler liseye gelinceye kadar olan sınıflarda eğer bu eğitimi almış ise artık birer profesyonel olma yolunda ilerliyorlar demektir. Lise öğrencilerinin yıl sonu gösterilerinde hazırladıkları neşeli oyunlar ve sergiledikleri profesyonel roller bu eğitimin ise en önemli göstergelerinden biri olmaktadır. Öğrencilik hayatına başlayan bireyin okul öncesi çağlarından lise çağlarına kadar bu eğitimi alması ise gelecekte başarılı birer sinema, tiyatro oyuncusu olabilmeleri adına atılmış en güzel adım olmaktadır.

YARATICI DRAMA EĞİTMEN EĞİTİMİ SERTİFİKASI NEREDEN ALINIR ?

Yaratıcı drama eğitmen eğitimi ve sertifikasını Kurs Evim ‘ den alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve yaratıcı drama eğitmenlik sertifika programına katılmak.