0544 525 44 31
Sosyal Medya Hesaplarımız

Doğum Koçluğu & Koçu Sertifika Programı

Doğum Koçluğu & Koçu Sertifika Eğitimi

Doğum koçluğu sertifika programı, uzaktan eğitim ile yapılan devlet üniversitesi onaylı eğitim programıdır. Doğum koçluğu eğitimi sonunda alınacak doğum koçluğu sertifikası ile doğum koçu ( Doula ) olarak çalışma yetkisi elde edilir. Doğum koçu ( Doula ) sertifikası almak için doğum koçu (doula ) eğitimi programına hemen başvurabilirsiniz. Doğum koçluğu sertifikası uzaktan eğitim şeklinde yapılan internetin olduğu her yerden katılabileceğiniz bir programdır.

SON BAŞVURU 16 KASIM 2019 SAAT 23:59

Doğum-Koçluğu & Koçu ( Doula ) Sertifika-Programı-Kurs Evim

Doğum Koçları ( Doula ) Kimlerdir ve Neler Yaparlar ?

Doğum koçluğu, anne adayını hamilelik, doğum ve doğum sonrası süreçlerinde fiziksel, bilgi ve manevi yönden destekleyen, tıbbi olmayan bir yaklaşımdır.

Doğum Koçluğu Sertifika Eğitimi; Hamilelik sürecinde ve sonrasında annenin bilinçlendirilmesi, nefes alma tekniklerini öğrenmesi ve psikolojik olarak doğuma hazırlanmasında destek verecek kişilere gerekli bilgi ve becerileri kazandırarak doğum koçluğu yapabilmelerini sağlamayı hedefleyen bir eğitimdir.

Doğum (Doula) koçu yeni bir meslek olarak yoğun ilgi görmektedir. Hamilelerin hamileliği sürecinde ve doğum sonrasında psikolojik destek ve koçluk talepleri hızla artıyor. Anne adayları bilinçli ve sağlıklı bir doğum süreci için doğum koçu kursu almış olan doğum koçları ile gebelik ve doğum süreçlerini en iyi şekilde geçirmeyi tercih etmektedir. Doğum koçu olarak bu süreçlerde özel doğum koçluğu yapabilirsiniz.

Doğum Koçu ( Doula ) Nedir? Kimdir ?

Doğum ( Doula ) Koçu;  anne adaylarının doğum, hamilelik ve annelik sürecini daha kolay, daha sağlıklı ve daha mutlu geçirmeleri için, anne adaylarına destek vermek üzere eğitimler almış olan profesyoneldir. Ancak doğum koçu, sağlık çalışanı, psikoterapist, ebe, hemşire, doktor değildir. Burada rollerin iyi bilinmesi ve birbirine karıştırılmaması gerekir.

Doğum Koçu ( Doula ) Nasıl Olunur ?

Kurs Evim Üniversite işbirliği ile yapılan doğum koçluğu eğitimi sonunda alınacak doğum koçu sertifikası ile doğum koçu olunur.

Doğum Koçluğu Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

Doğum koçluğu sertifikasını kimler alabilir?. Doğum koçluğu eğitimine doğum koçluğuna ilgi duyan ve bu alanda çalışmak isteyen bireyler katılabilir. Ayrıca hamilelik dönemini bilinçli, sağlıklı ve mutlu geçirmek isteyen anne adayları da doğum koçluk eğitimine başvurabilirler

Doğum Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Doğum koçu nerede çalışır ? Doğum Koçluğu sertifikası alanlar ve Mesleğin yeterliğini yerin getiren bireyler, doğum koçu mesleğini yapmaktadır. Doğum koçları özel sağlık kuruluşlarında ve bağımsız doğum sağlık merkezlerinde yada özel hizmet kapsamında çalışabilirler. Ayrıca kendi danışmanlık merkezini açabilirler.

Doğum Koçluğu & Koçu Sertifika Eğitimi İçeriği

Doğum koçluğu sertifika programı 2019 eğitim içeriği ;

– Doğuma ve Anneliğe Hazırlık Sürecinde Danışmanlık
– Anne Adayına Psikolojik Destek
– Gebelik ve Doğum Psikolojisi, Anne – Bebek İlişkisi
– Temel Doğum Bilgisi
– Doğal Doğum Felsefeleri
– Doğum Koçu (Doula) Eğitimi  / Bireysel Danışmanlık Teknikleri
– Doğum Koçu Olarak Anne Adayına Destek Süreci
– Gebelik, Loğusalık ve Emzirme Döneminde Görülen Psikolojik Sorunlar
– İlaç Dışı Rahatlatıcı ve Tamamlayıcı Teknikler / Alternatif Tıp
– Gebelikte Beslenme / Anne Sütü ve Emzirme Teknikleri
– Loğusalık ve Yeni doğan Bakımı
– Gebelik ve Lohusalıkta Nefes
– Gebelik ve Lohusalıkta Egzersiz

Doğum Koçluğu Sertifika Eğitimi Süresi ve Şekli

Doğum Koçu (doula)  Eğitim Sertifika Programı, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dökümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / Toplam 120 Ders Saati
Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)
Sınav: Eğitimin Görüleceği Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Videolu Derslerin 70% Tamamlanmak Şartı İle Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Online Olarak Gerçekleşecektir.

Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı ve Sertifika Alım Süreci

– Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerin isimleri üniversiteye bildirilir. Daha sonra kullanıcı adı ve şifreleri sms, e-posta ve whatsapp yoluyla gönderilecektir.

– Kullanıcı adı ve şifre ile sistemine giriş yapılır.

– Videolar, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.

– Şifrenizin aktif olduğu süreç boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp videoları izleye bilirsiniz.

– Şifrenin süresi dolmadan en geç 1 gün önce online değerlendirmenizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

– Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra vermiş olduğunuz adres bilgisine üniversite tarafından sağlanan sertifikalar adresinize kargo ile gönderilir.

Kurs Evim, üniversiteler ile eğitim almak isteyen bireyleri buluşturan köprüdür.

Doğum Koçluğu Sertifikası Fiyatları

Doğum Koçluk Eğitimi Ücretleri: Kampanya 2000 TL Yerine 1200 TL

Ödeme Seçenekleri: Havale / EFT / Bankamatik

Eğitim Başvuru Formu

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?. İletişim Bilgilerinizi Bırakın. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın

Doğum Koçluğu Sertifika Programıdoğum koçluk sertifikası ile doğum koçu olabilirsiniz. Doğum koçluğu kursu Devlet üniversitesi işbirliği ile uzaktan eğitim olarak yapılmaktadır. Doğum koçu sertifikası üniversite onaylı olup ıslak imza ve mühürlü bir şekilde size ulaşacaktır. Doğum koçu kurs programı sonunda aldığınız sertifikada Uzaktan Eğitim ibaresi yer almaz.

× Whatsapp İletişim