Kursevim

Doğum Koçluğu Sertifikası

Doğum Koçluğu Sertifikası

Doğum koçluğu sertifikası alan kişiler hamilelik süreci ile başlayan doğum yolculuğunda anneye eşlik etme, beslenme, sağlık, egzersiz, doğum sırasında masaj ve diğer tekniklerin uygulanması, doğum sonrasındaki loğusalık döneminde annenin beslenmesi, emzirme ve bebek bakımı gibi tüm konularda destek sunmaktadırlar.

DOĞUM KOÇLUĞU SERTİFİKASI

Bu işe gönül vermiş olan doğum koçları hamilelik sürecinde olan annenin duygusal, fiziksel değişimlerinin farkında olmalı ve anneye sağlayacağı desteği iyi bilmelidir. Peki, doğum koçluğu sertifikası nasıl alınır ? Şimdi de bu husus üzerinde duralım. Belki de hayatınız boyunca böyle bir işin varlığından dahi haberdar değildiniz. Medya aracılığı ile yaygınlaşan doğum koçluğu günümüzde birçok kişinin meslek haline getirdiği bir iş olmuştur. Bu işi meslek olarak yapabilmek için ise üniversiteler, eğitim kurumları tarafından verilen gerek reel, gerekse uzaktan eğitimler sayesinde kolaylıkla sertifika alınabilir hale gelmiştir.

Doğum koçluğu sertifikası almak için Kurs Evim – üniversiteler iş birliği ile hazırlanan üniversite onaylı doğum koçluğu sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Doğum koçluğu eğitimi içeriğinde, doğum koçu nedir ? doğum koçluğu felsefesi ve dayanakları, doğum koçu olan kişi ne yapar, ne yapmaz, doğum koçluğunda bireyi tanıma, hamilelik öncesi, hamilelik, hamile profilleri, hamile yaşam tarzı, doğum, doğum sonrası, yeni doğan bakımı, emzirme, bebekle ilk günler hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır. Doğum koçluğu sertifikası uzaktan eğitim yolu ile de alabilirsiniz. İlla ki herhangi bir eğitim kurumuna bizzat giderek bu eğitimi almanız şart değildir. Önemli olan, bu işe gönül vererek yapabileceğinize inanmanızdır. Bu tip eğitimler genel olarak ücretli olarak verilmektedir. Peki, doğum koçu sertifikası fiyatları ne kadar? Bu sertifikayı almak isteyenlerin büyük bir bölümü tarafından merak edilen konu üzerine sizleri biraz daha aydınlatmanın daha doğru olduğunu düşünmekteyiz. Farklı fiyatlar ile başlayan kurs ücretleri kursiyerlerin çok da zorlanmadan alabileceği seviyelerde bulunmaktadır. Ancak her bir kursun fiyatının farklı olabileceği konusu unutulmamalıdır.

Doğum koçluğu eğitimine kimler katılabilir ? Doğum koçluğu sertifikası kimler alabilir ? Şimdi de bu sorunun cevabını verelim. Doğum koçluğu ile ilgilenen, bu işi meslek olarak yapmak isteyenler bu sertifikayı alabilir. Sertifika alma hususunda ayrıca bir özel şart bulunmamaktadır.

Doğum Koçluğu Sertifikası Nereden Alınır ?

Doğum koçluğu yapabilmeniz için gerekli doğum koçluğu eğitimi ve sertifikasını Kurs Evim ‘den alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, Doğum koçluğu sertifika programı ile sizde doğum koçu ( doula ) olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve üniversite onaylı doğum koçluğu sertifika programına katılmak.