Doğum Koçluğu Eğitimi

Doğum Koçluğu Eğitimi

Doğum koçluğu eğitimi ; hamilelikten doğum sürecine kadar hamile kişilere psikolojik destek verecek  kişilerin alması gereken eğitimdir. Doğum koçu ile birlikte hamilelik öncesi, hamilelik, doğum ve doğum sonrası daha rahat edebileceğinize emin olabilirsiniz. Doğum koçları hamilelik öncesi dönemde hamileliğe ve çocuk sahibi olmaya kendinizi hazır hissetmenize yardımcı olmaktadırlar.

Doğum Koçluğu Eğitimi

Birçok kadın hamilelik sürecinden korkmaktadır. Çocuğun dünyaya gelmesi ile birlikte hayatlarına olacak köklü değişim anne adaylarını endişelendirmektedir. Bu gibi sorunların üstesinden gelinmesi adına hazırlanmış olan eğitimlerin varlığı birçok kişinin bu eğitimi alarak desteğe ihtiyaç duyanlara yardımcı olmasını sağlamaktadır. Doğum koçluğu sertifikası İstanbul genelinde birçok üniversitede eğitim kurumunda, büyük şehirlerin sunduğu eğitim imkanları ile alınabilmektedir.

Doğum koçluğu sertifikası almak için Kurs Evim – üniversiteler iş birliği ile hazırlanan üniversite onaylı doğum koçluğu sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Doğum Koçluğu Eğitimi Uzaktan Eğitim İmkanları İle

Doğum koçluğu eğitimi almak isteyen ancak bunun için ekstra bir zamana ihtiyacı olan kişilere yönelik olarak doğum koçluğu sertifikası uzaktan eğitim imkanları bulunmaktadır. Uzaktan eğitim sayesinde sadece müsait olduğunuz zaman dilimlerinde video ve dokümanlardan yararlanarak maksimum bir ay gibi bir süre zarfında sertifikanızı kolaylıkla alabilirsiniz. Doğum koçu olarak hizmet vermeye başladığınızda ise insanlara verdiğiniz destekten ötürü kendinizi daha mutlu hissedeceğiniz gerçeğini unutmamalısınız. Sonuç itibari ile hamilelik döneminde oldukça hassas bir zaman geçiren bayanların normal zamanlara nazaran çok daha fazla ilgi ve desteğe ihtiyaç duydukları bir gerçektir. Hele ki bu destek bir uzman tarafından sağlanıyor ise hamilelik süreci çok daha keyifli bir şekilde atlatılabilmektedir.

Doğum koçluğu Eğitimi Veren Yerler

Doğum koçluğu eğitimi almak isteyenlerin araştırdıkları konulardan biri de doğum koçluğu sertifikası veren yerler konusu olmaktadır. Bu sertifikayı nereden alacağını bilmeyen ve bir an önce eğitim ve sertifika almak isteyenler Kurs Evim – Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan eğitime katılabilirler. Bu eğitimi alarak sertifika almaya hak kazanmaktadırlar. Sertifika alındıktan sonra özel hastaneler ile anlaşma sağlanarak doğum koçluğu yapmak mümkün olabilmektedir. Bu işi gönülden yapmak isteyen kişilerin kendilerine çalışma alanları oluşturması oldukça kolay olmaktadır. Çünkü, günümüzde hamilelik sürecinde sorun yaşayan kişilerin sayısı epeyce artmış durumdadır. Bir çok kişi de bu anlamda desteğe ihtiyaç duymaktadır. Siz de profesyonel anlamda bir doğum koçu olmak istiyorsanız vakit kaybetmeden eğitiminizi alarak ilk adımı tamamlayabilirsiniz.

Doğum Koçluğu Sertifikası Nereden Alınır ?

Doğum koçluğu yapabilmeniz için gerekli doğum koçluğu eğitimi ve sertifikasını Kurs Evim ‘den alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, Doğum koçluğu sertifika programı ile sizde doğum koçu ( doula ) olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve üniversite onaylı doğum koçluğu sertifika programına katılmak.