Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Disleksi Öğretmeni Nasıl Olunur?

Disleksi Öğretmeni Nasıl Olunur?

Disleksi öğretmeni eğitimi, üniversite iş birliği ile hazırlanan eğitim programıdır. Disleksi eğitmeni olmak istediğiniz zaman uzaktan eğitim kurumlarından birine kayıt yaptırmalısınız. Kurumumuzun uzaktan eğitim programında, disleksi eğitmenliği sertifikası eğitimi verilir. Eğitime katılmak isteyen kişiler, sistem içerisinde yer alan kayıt formunu doldurması gerekir. Ardından ödeme işlemlerini yaptığında, mesaj olarak ders anlatım videoları ve kullanıcı işlemleri gönderilecektir. Aklınıza takılan soruları sormak için, WhatsApp üzerinden mesaj atarak sorularınızı sorabilirsiniz. Eğitim videolarını eksiksiz şekilde izlediğiniz taktirde sertifika sınavından geçer not alabilirsiniz. Böylece ömür boyu geçerli olan belgenizi almaya hak kazanırsınız.

Disleksi Öğretmeni Kimler Olabilir?

Disleksi eğitmeni kimler olabilir? Disleksi öğretmeni olmak isteyen kişilerin ilgili bölümlerden lisans mezunu ya da lisans öğrencisi olması gerekmektedir. Disleksi eğitmeni olmak için psikoloji, PDR, sınıf öğretmenliği, sosyoloji, rehber öğretmenlik mezunu olmanız gerekir. Bunun dışında özel eğitim öğretmenleri, kreş öğretmenleri ve ana sınıfı öğretmenleri disleksi sertifika belgesini alabilir. Ayrıca çocuk gelişim uzmanları ile aile ve sosyal danışmanlar disleksi sertifikası alıp disleksi eğitmeni olabilir.

Disleksi Öğretmeni Ne İş Yapar?

Disleksi eğitmeni ne iş yapar? Disleksi öğretmeni gelişim sorunu yaşayan çocukların öğrenme becerisini geliştirmek için yol izler.

  • Öğrenim geriliği olan çocuklara faydalı olacak etkinlikler düzenler.
  • Disleksi olan çocukların okuma ve yazma becerilerinin gelişmesine yardımcı olmak için çeşitli yollara başvurmaktadır.
  • Disleksi eğitmeni öğrencisine nasıl yaklaşması gerektiğini iyi bilir. Bu nedenle çocukların sorunlarına odaklı aktiviteler düzenler.
  • Öğrencinin durumuna bağlı olarak özel eğitimler verebilir.
  • Toplu eğitim metotları geliştirerek çocukların eğitimine katkıda bulunur.

Disleksi Eğitmeni Ne Kadar Maaş Alır?

Disleksi öğretmeni ne kadar maaş alır? Disleksi öğretmeninin alacağı maaş, öğretmenlik seviyesine göre belirlenir. Dolayısıyla disleksi öğretmenliğine yeni başlayan kişiler uzman disleksi öğretmenlerin alacağı maaştan biraz düşük olacaktır. Fakat disleksi öğretmenlerinin aldığı maaş günümüz şartlarına göre öğretmenlerin aldığı maaşla eş değer niteliktedir. Dilerseniz hemen disleksi öğretmeni kariyerine adım atmak için kayıt oluşturabilirsiniz. Böylece kariyer hayatınıza disleksi eğitmeni olarak devam edebilirsiniz.

Disleksi Eğitici Eğitimi sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Disleksi Eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın