Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Disleksi Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Disleksi Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Disleksi eğitmenliği sertifikası alan kişiler, Meb üzerinden ya da özel kurumlarda çalışmak üzere, birçok eğitim kurumlarında istihdam edilebilir.

  • Kariyer alanına disleksi öğretmeni olarak devam etmek isteyen kişiler sertifikasını alarak, disleksi eğitmeni olabilmektedir.
  • Özellikle sertifika alan kişiler rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilir.
  • Kreşlerde ve özel eğitim okullarında destek eğitmeni olarak görev alabilir.
  • Özel olarak bireysel eğitimler verebilir.

Kimler Disleksi Eğitmenliği Sertifikası Alabilir?

Kimler disleksi eğitici eğitimi sertifikası alabilir? Disleksi eğitmenlik sertifikasını almak isteyen kişilerin, özellikle psikoloji bölümünden ya da çocuk gelişim bölümünden mezun olması gerekebilir. Bunun dışında PDR, rehberlik, sosyoloji bölüm mezunları ile sınıf öğretmenleri disleksi eğitmenliği belgesi alabilir. Kreş öğretmenleri, sınıf öğretmenleri ve özel eğitim hocaları disleksi eğitmenliği sertifikasını alarak disleksi eğitmeni olabilir.

Disleksi Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Disleksi eğitmen eğitimi sertifikası almak isteyen kişilerin lisans bölümü mezunu olması şartı aranmaktadır. Ayrıca lisans bölümü son sınıf öğrencileri, disleksi eğitmenlik sertifikası için başvuruda bulunabilir. Başvuru yapmak için uzaktan eğitim kurumlarının siteleri üzerinden kayıt oluşturması gerekir. Elbette kurumumuzda online şeklinde uzman kadromuzun hazırladığı, disleksi eğitmenliği kursu sertifika eğitimi vardır. Dilerseniz eğitimlerimize katılmak için sistem üzerinden kayıt formunu eksiksiz şekilde tamamlayabilirsiniz. Ardından ödeme işlemleri sonrası kullanıcı bilgilerinizle birlikte şifreniz ve ders eğitim videolarınız size gönderilir. Böyle ders videolarını internetin çektiği her yerden katılıp izleyebilirsiniz. Disleksi Eğitmenliği Sertifikası almak için önemli olan ders videolarının tamamını izledikten sonra sertifika sınavından en az 50 puan almanız gerekir. Böylece e devlet üzerinden sorgulatılabilen sertifika sahibi olabilirsiniz. Kayıt yaptırmak için geç kalmadınız. Hemen kayıt ol seçeneğini tıklayarak kayıt oluşturabilirsiniz.

Eğitim ve Sertifika Nereden Alınır?

Disleksi eğitmenliği sertifikası almak isteyen kişiler, sertifikayı veren yetkili kurumlara kayıt yaptırmalıdır. Üniversitelerde uzaktan eğitim sistemi üzerinden verilmektedir. Disleksi eğitimine katılmak isteyen herkes üniversitelerin uzaktan eğitim kurslarına kayıt yaptırabilir. Kurumumuzda uzman personellerin verdiği disleksi eğitmenliği sertifika kursu bulunmaktadır. Kurumumuzun uzaktan eğitim programına kayıt yaptırmak için vakit kaybetmeden kayıt yaptırabilirsiniz. Bunun için sistem üzerindeki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Böylece disleksi eğitmeni olmanın ilk adımlarını atabilirsiniz.

Disleksi Eğitici Eğitimi sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Disleksi Eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın