Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Disleksi Eğitmen Eğitimi Sertifika Kursu

Disleksi Eğitmen Eğitimi Sertifika Kursu

Disleksi eğitmen eğitimi sertifika kursu, üniversitelerin online uzaktan eğitimi sistemi ile verilen kurs programlarından biridir. Disleksi eğitici eğitimi sertifika kursunu tamamlayan kişiler, disleksi eğitmeni olmaktadır. Üniversitelerde ve üniversitelere bağlı kurumlarda disleksi öğretmen eğitimi sertifikası verilmektedir. Kurumumuzun uzaktan eğitim sistemi, disleksi öğretmen eğitimi sertifika kursu bulunmaktadır. Uzaktan eğitim programına katılmak isteyen kişiler kursa kayıt yaptırması yeterlidir. Uzman kadromuzca hazırlanan kursumuza, kayıt yaptırdıktan sonra eğitimlerimizden faydalanabilirsiniz. Böylece disleksi hocası olarak çeşitli kurumlarda çalışabilirsiniz.

Disleksi Eğitmen Eğitimi Nedir?

Disleksi eğitmen eğitimi, doğuştan öğrenme bozukluğu olan çocuklara eğitmenlik hizmeti vererek, eğitilmesi demektir. Disleksi eğitmenliği eğitimi kursunu tamamlayan kişilere disleksi eğitmeni ya da öğretmeni denir. Nörolojik bir bozukluk olarak çocuklarda kendini göstermektedir. Bu nedenle disleksi olan çocuklar, geç okuma ve yazmayı öğrenir, konuşma becerisi geç gelişim gösterir. Üstelik yaşıtlarına göre çok daha geç konuşur ve kelime dağarcığı diğer çocuklara göre daha düşük olur. Kurs programına katılanlar sertifikalarını aldıklarında uzman olarak göreve alınmaktadır. Disleksi eğitiminin amacı; öğrenme güçlüğü sorunu olan çocukların eğitilmesi ve öğrenmesi hedeflenir. Aynı zamanda çocuklara akıcı konuşma, yeterlilik kazanma, okuduğunu anlama yeteneği geliştirilir.

Disleksi Eğitmen Eğitimi Programına Kimler Katılabilir?

Disleksi eğitmenliği eğitimi programına kimler katılabilir? Disleksi programına katılmak isteyen kişilerin öncelikle lisans bölümünün ilgili üniversitesi mezunu olması gerekmektedir.

  • Pdr mezunları ve çalışanlar, okul öncesi öğretmenleri ile öğrencileri disleksi sertifikası alabilir.
  • Özel eğitim öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri disleksi belgesi alabilir.
  • Sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenleri disleksi belgesi almaya hak kazanır.
  • Dil ve konuşma terapisi mezunları ile sosyoloji bölümü mezunları sertifika alabilir.

Disleksi Eğitmen Eğitimi Nasıl Alınır?

Disleksi eğitmen eğitimi sertifikası almak için, disleksi eğitmenliği sertifikası veren kurumlara ve üniversitelere başvurması gerekmektedir. Kurumumuzda uzaktan eğitim sistemi üzerinden verilen disleksi kursu bulunmaktadır. Disleksi eğitmenlik eğitimi belgesi için gerekli şartları taşıyan herkes kurslara kayıt yaptırabilir. Kurs eğitimlerini tamamladıktan sonra belgesini alabilir. Elbette bunun için kurumun sitesi üzerinden kayıt formunu eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Ardından ödeme işlemlerini yaptıktan sonra, SMS veya mail ile şifrenizle birlikte eğitim ders videolarınız mesaj ile gönderilir. Dilediğiniz zaman ders anlatım videolarını izleyebilir ve ders videolarının sonundaki sertifika sınavından geçer not almalısınız. Böylece üniversite onaylı ve e devlet üzerinden sorgulatılabilen sertifikanıza sahip olabilirsiniz.

Disleksi Eğitici Eğitimi sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Disleksi Eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın