Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Diksiyon Eğitmeni Nasıl Olunur?

Diksiyon Eğitmeni Nasıl Olunur?

Diksiyon eğitmeni olma planları artık hayal olmayacak. Diksiyon öğretmeni olmak istiyorsanız, diksiyon eğitimi veren kurumlardan birine kayıt olup eğitimleri başarılı şekilde tamamlamanız ve sertifika sınavından geçer not almanız gerekir. Kurumumuzda diksiyon eğitmeni kurs programı, uzaktan eğitim sistemi üzerinden verilmektedir. Kurumun sitesine giriş yaparak eğitimlerimizden faydalanmanız elbette mümkün. Kayıt işlemleri için site üzerindeki kayıt formunu eksiksiz olarak doldurmanız ve ödeme işlemlerini tamamlamanız yeterli olacaktır. Ardından size ait kullanıcı şifrenizle birlikte ders anlatım videoları mesaj olarak gönderilir. Dilediğiniz yerden katılım yaparak eğitimleri tamamlayabilirsiniz. Daha sonra, sınavdan geçerli not almanız halinde diksiyon öğretmeni olarak görev alabilirsiniz.

Diksiyon Eğitmeni Kimler Olabilir?

Diksiyon öğretmeni kimler olabilir? Diksiyon eğitmeni olmak isteyenlerin en az ön lisans mezunu olması şartı aranmaktadır.

  • Diksiyon öğretmeni olarak istihdam edilmek isteyen herkes eğitim programlarına katılabilir.
  • Ekip çalışmalarında daha iyi ekip performansına sahip olmak isteyen kişiler diksiyon eğitimi alabilir ve diksiyon öğretmeni olarak çalışabilir.
  • Ayrıca diksiyon eğitimini kullanarak başarı elde etmek isteyenler diksiyon öğretmeni olabilmektedir.

Diksiyon Eğitmeni Ne İş Yapar?

Diksiyon öğretmeni, araç gereçleri etkin şekilde kullanıp, mesleğin gerekliliğine uygun olarak sesi tanıyıp, sese uygun şekilde nefes alıp verme çalışmaları düzenlemekten sorumludur.

  • Nefesin diyaframa inmesini öğrenerek, nefes alıp vermeyi kontrol etmeyi öğrenir.
  • Alfabedeki harfleri sıralamaya göre düzgün şekilde okumayı ve sesleri çıkarmayı öğrenir.
  • Harfleri birlikte düzgün şekilde kullanmayı öğrenerek, harflerin sesler üzerindeki etkisini öğrenir.
  • Kalemle tekerleme çalışmaları yapar.
  • Konuşma esnasında durulması gereken noktalara dikkat edip duraksamak ve cümlelerin vurgulanmasını sağlar.
  • Kelimelerin anlamlarını düşünerek konuşmayı öğrenir.
  • Sunum yaptırmak ve doğaçlama yapmayı alışkanlık edinmek gibi görevleri vardır.

Diksiyon Öğretmeni Ne Kadar Maaş Alır?

Diksiyon eğitmeni ne kadar maaş alır? Diksiyon öğretmeninin aldığı maaş görev aldığı kuruma ve tecrübesine göre değişmektedir. Diksiyon öğretmeni olarak çalışan kişiler ilk çalışmaya başladıkları zaman en az asgari ücret kadar maaş almaktadır. Çalışma şekline göre ve çalıştığı kuruma göre alınan maaşlarda farklılık olacaktır. Diksiyon öğretmeni olarak istihdam edilmek isteyenlerin kurumumuzun verdiği eğitimlere katılıp sertifika alması durumunda diksiyon öğretmeni olarak kurumlara CV formu gönderebilir. Böylece diksiyon hocası çeşitli kurumlarda çalışmaya başlayabilir.

Diksiyon Eğitmenliği sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Diksiyon Eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın