Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcı Sertifika Programı

Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcı Sertifika Programı

Dikkat ve algı testleri eğitimi veren üniversiteler işbirliği ile yapılan dikkat ve algı testleri uygulayıcı sertifika programı uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Dikkat ve algı testleri eğitimi sonunda alınacak e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı dikkat ve algı testleri uygulayıcı sertifikası sahibi olunmaktadır.

Dikkat ve Algı Testleri Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Dikkat ve algı testleri ile çocuklarımızın gelişim özelliklerini gözlemleyebiliriz. Özellikle dikkatleri konusunda öğrencileri, çocukları daha net tanıyabilir ve takiplerini yapabiliriz. Bir çocuğun dikkatine dair yapılacak çalışmanın çocuğun gelişimi için olumlu sonuçlar oluşturma ihtimali yüksektir.

Dikkat testleri çocukların dikkatlerinin objektif olarak değerlendirilmesini sağlayan bilimsel materyallerdir. Uygulayıcı eğitimi çocuk ve yetişkinlerin dikkat, algı ve psikomotor gelişim alanlarını değerlendirmeye yarayan ve ülkemizde de sıkça kullanıla 6 testten oluşmaktadır. Bu testlerin tanıtımı, nasıl uygulanacağı ve nasıl raporlanacağı eğitim içeriğinde bulunmaktadır.

Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcı Eğitimi ‘ne Kimler Katılabilir ?

– Psikologlar
– Psikolojik danışmanlar
– Sosyal hizmet uzmanları
– Çocuk gelişimi öğretmenleri
– Okul öncesi öğretmenleri
– Özel eğitim öğretmenleri
– Lisansı sosyoloji, felsefe olup rehber öğretmen olarak atananlar
– Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler
– Lisans mezunu Hemşireler
– En az 450 saatlik aile danışmanlığı sertifikasına sahip olanlar başvurabilir.

Yukarıdaki branşlar da eğitimine devam eden lisans & lisansüstü üniversite öğrencileri de çalışmaya katılabilirler.

Eğitim İçeriği Nasıldır?

Frostıg Gelişimsel-Görsel Algı Testi : Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı testidir. 4 ile 8 yaş arasındaki çocuklar başta olmak üzere uygulanabilen bir görsel algı testidir.

Bender Geştalt Görsel Motor Algı Testi : Çocuklarda görsel motor işlevini görmek için gelişimsel bir test olarak kullanılarak hem yetişkin, hem de çocuklarda geriliği, regresyonu, fonksiyon kaybını ve organik beyin hasarlarını saptamaya ve özellikle regresyon vak’alarında da kişilik sapmalarını bulmaya ışık tutmaktadır (zekâ geriliği, afazi, çeşitli organik beyin hasarları, psikozlar, gerçek olmayan hastalanmalar gibi).

Benton Görsel Bellek Testi :  8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.

Frankfurter Dikkat Testi : 60-72 ay arası çocukların dikkatini 90 saniyede değerlendirmek üzere planlanmış bir performans testidir.

D2 Dikkat Testi : 9-60 yaş arasına uygulanan bir dikkat testidir. Test, seçici dikkati belirlemek için geliştirilmiştir. Ayrıca “psikomotor hız”, “gösterilen performansın kalitesi” gibi dikkatle ilgili becerilerde bu testte değerlendirilmektedir.

Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı ve Sertifika Alımı Nasıldır?

– Kesin kayıt işlemlerini tamamlayanlara kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir.
– Kullanıcı adı ve şifre ile uzaktan eğitim sistemine giriş yapılır.
– Eğitim Videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleye bilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Eğitim  Süresi ve Şekli

Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan Dikkat ve algı testleri eğitimi Video A senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversitenin gözetimiyle gerçekleşmektedir. Üniversitenin iştirakiyle gerçekleşen eğitim sonunda anlaşmalı üniversite tarafından uygulayıcı sertifikası verilmektedir. Eğitim, internet ortamında Video A Senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversiteler tarafından sağlanmaktadır.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 32 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Dikkat ve algı testleri eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Eğitime katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın