Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcı Sertifika Programı

600 TL 400 TL
Kampanya
Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcı Sertifika Programı

Dikkat ve algı testleri eğitimi veren Üniversiteler işbirliği ile yapılan Dikkat ve algı testleri uygulayıcı sertifika programı uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Dikkat ve algı testleri eğitimi sonunda alınacak Dikkat ve algı testleri sertifikası sizlere Dikkat ve algı testleri uygulayıcı olarak çalışma fırsatı sunar. Dikkat ve algı testleri uygulayıcı sertifikası uzaktan eğitim şeklinde internetin olduğu her yerden katılarak alınacaktır. Alınacak sertifika üniversite onaylı olup ıslak imza ve mühürlü olarak size ulaşacaktır.

Dikkat ve Algı Testleri Eğitimi

Dikkat ve algı testleri ile çocuklarımızın gelişim özelliklerini gözlemleyebiliriz. Özellikle dikkatleri konusunda öğrencileri, çocukları daha net tanıyabilir ve takiplerini yapabiliriz. Bir çocuğun dikkatine dair yapılacak çalışmanın çocuğun gelişimi için olumlu sonuçlar oluşturma ihtimali yüksektir.

Dikkat algı testleri çocukların dikkatlerinin objektif olarak değerlendirilmesini sağlayan bilimsel materyallerdir. Dikkat ve Algı Testleri uygulayıcı eğitimi çocuk ve yetişkinlerin dikkat, algı ve psikomotor gelişim alanlarını değerlendirmeye yarayan ve ülkemizde de sıkça kullanıla 6 testten oluşmaktadır. Bu testlerin tanıtımı, nasıl uygulanacağı ve nasıl raporlanacağı eğitim içeriğinde bulunmaktadır.

Dikkat ve Algı Testleri Uygulayıcı Eğitimi ‘ne Kimler Katılabilir ?

Dikkat algı testleri uygulayıcı sertifikasını kimler alabilir ?

Psikologlar
Psikolojik danışmanlar
Sosyal hizmet uzmanları
Çocuk gelişimi öğretmenleri
Okul öncesi öğretmenleri
Özel eğitim öğretmenleri
Lisansı sosyoloji, felsefe olup rehber öğretmen olarak atananlar
Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler
Lisans mezunu Hemşireler
En az 450 saatlik aile danışmanlığı sertifikasına sahip olanlar başvurabilir.

Yukarıdaki branşlar da eğitimine devam eden lisans & lisansüstü üniversite öğrencileri de çalışmaya katılabilirler.

Dikkat ve Algı Testleri Eğitim İçeriği

Frostıg Gelişimsel-Görsel Algı Testi : Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı testidir. 4 ile 8 yaş arasındaki çocuklar başta olmak üzere uygulanabilen bir görsel algı testidir.

Bender Geştalt Görsel Motor Algı Testi : Çocuklarda görsel motor işlevini görmek için gelişimsel bir test olarak kullanılarak hem yetişkin, hem de çocuklarda geriliği, regresyonu, fonksiyon kaybını ve organik beyin hasarlarını saptamaya ve özellikle regresyon vak’alarında da kişilik sapmalarını bulmaya ışık tutmaktadır (zekâ geriliği, afazi, çeşitli organik beyin hasarları, psikozlar, gerçek olmayan hastalanmalar gibi).

Benton Görsel Bellek Testi :  8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.

Frankfurter Dikkat Testi : 60-72 ay arası çocukların dikkatini 90 saniyede değerlendirmek üzere planlanmış bir performans testidir.

D2 Dikkat Testi : 9-60 yaş arasına uygulanan bir dikkat testidir. Test, seçici dikkati belirlemek için geliştirilmiştir. Ayrıca “psikomotor hız”, “gösterilen performansın kalitesi” gibi dikkatle ilgili becerilerde bu testte değerlendirilmektedir.

Eğitim  Süresi ve Şekli

Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan Dikkat ve algı testleri eğitimi Video A senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversitenin gözetimiyle gerçekleşmektedir. Üniversitenin iştirakiyle gerçekleşen eğitim sonunda anlaşmalı üniversite tarafından Dikkat algı testleri uygulayıcı sertifikası verilmektedir. Eğitim, internet ortamında Video A Senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversiteler tarafından sağlanmaktadır.

Eğitim Süresi:  30 Gün
Eğitim Şekli: İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron) Teknolojisi ile gerçekleşmektedir.
Sınav: Online olarak çoktan seçmeli gerçekleşecektir. Değerlendirmede üniversiteler tarafınca 50 ve üzeri geçer not kabul edilmektedir.

Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı ve Sertifika Alımı

– Kesin kayıt işlemlerini tamamlayanlara kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir.
– Kullanıcı adı ve şifre ile uzaktan eğitim sistemine giriş yapılır.
– Eğitim Videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleye bilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Dikkat Algı Testleri Eğitimi Fiyatları

Dikkat Algı Testleri Sertifikası Ücretleri: Kampanya 600 TL Yerine 400 TL

Ödeme Seçenekleri: Havale / Eft / Atm

Eğitim Başvuru Formu

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?. İletişim Bilgilerinizi Bırakın. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın