Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Çocuk Yogası Eğitmenliği Sertifika Programı

Çocuk Yogası Eğitmenliği Sertifika Programı

Çocuk yogası eğitmenliği sertifika programı, uzaktan eğitim ile üniversiteler işbirliği ile hazırlanan eğitim programıdır. Çocuk yogası eğitmenliği kursu programı sonunda e devletten sorgulanabilen üniversite onaylı çocuk yogası eğitmenliği sertifikası alabilirsiniz.

Çocuk Yogası Eğitmenliği Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Çocuk yoga eğitmenliği eğitimi ile çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini desteklemek amacıyla, çocuklara özel uygulanan yoga tekniklerine hakim eğitmenler yetiştirmek. Bu eğitimle birlikte katılımcılar çocuk yogası eğitmeni olabilecektir.

Çocuk Yogası Eğitmenliği Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

Çocuk yoga eğitmenliği kursu için ön şart yoktur. Çocuk yoga eğitimine ilgi duyan herkes katılabilir. Çocuğunuzla iletişim kurmayı ve sağlıklı olmasını önemsiyorsanız, onun seveceği oyunları birlikte kurmak istiyorsanız, çocuklara ulaşmanın sağlıklı ve yaratıcı yollarını arıyorsanız, ister anne, ister baba ister eğitimci olun; bu programa katılarak, çocuk yoga eğitmeni olabilirsiniz.

Çocuk Yogası Nedir ?

Çocuk yogası, klasik yoga duruşlarının çocuklar için uygun standartlara dönüştürülerek uygulandığı; eğlence, disiplin, kendine güven ve sorumluluk duygusuyla birleştiği, bireysel ve eşli egzersizlerden oluşan hareketler bütünüdür. 

Yoga, çocuklara ve onların gerçek duygularına ulaşmak için de çok etkili bir sistemdir. Beden ve nefesi öğretirken, özgüveni geliştirip, karakteri güçlendiren, yaşayan her canlıyla sevgi bağı kurmasını ve kendisinin farkında olmasını sağlayan bir sistemdir.

Çocuk Yogasında en önemli unsur; çocuğun rekabetsiz, kimseyle yarışmadığı bir ortamda bulunuyor olmasıdır. Yogada çocuğun mükemmel olması önemli değildir, katılım sağlaması önemlidir. Çocuk yogası ile çocuklar yoga ortamında kendine güveni, ifade özgürlüğünü kazanmaktadır.

Çocuk Yogası Eğitimi Faydaları Nedir?

– Çocuklardaki hayal gücünü, doğru nefes almalarını, esnekliklerini ve enerji dolu hallerini sürekli devam ettirmelerini sağlamaktadır.
– Hayal güçlerini kullanmaları okuldaki öğrenme becerilerini geliştirir ve enerjilerini doğru yöne yöneltmelerini sağlar.
– Çocukların vücut yapılarının esnekliğinin korunmasına neden olur. Bununla birlikte, kasların kuvvetlenmesine, konsantrasyonun ve yaratıcılığın artmasına ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olabilir.
– Çocuk Yogasında eğlenceli yoga duruşlarının yanı sıra nefes çalışmaları, oyunlar, hikayeler de yer almaktadır. Oyun ve hikayelerin yer alması da, çocuğun kendine olan güveninin artmasını, olumlu düşünmeyi ve duyguların daha kolay ifade edilebilmesini sağlar.
– Bu programa katılan çocuklar eğlenirken, aynı zamanda çocuklarda esneklik, güç, gevşeme ve konsantrasyon sağlanır.

Eğitim İçeriği Nasıldır?

Çocuk yoga nedir?
Çocuk yogasının hedefleri
Çocuk yogasının faydaları,
Çocuk yogasının yetişkin yogasından farkı,
Yogada dikkat edilecek hususlar,
Çocuk yoga dersine başlangıç nasıl yapılır?
Çocuk yogasında sınıf düzeni,
Yoga da dikkat süreleri,
Yoga pozlarının Çocuk Yogasında uygulama teknikleri
– Yaş gruplarına göre yoga oyunları
Yoga pozları ile hikaye kurgulanması
Yoga ile duygu ifade etme çalışmaları
– Çocuklara uygun nefes çalışmaları
– Aile Yogası uygulamaları çocuk yogası
– Sınıf idaresi ve malzeme kullanımı
Çocuklara yoga sevgisi ve disiplini kazandırmanın yolları
– Yoga dersi dışında yapılabilecek ve yogayı destekleyecek çalışmalar

Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı ve Sertifika Alımı Nasıldır?

– Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlere kullanıcı adı ve şifreleri sms, e-posta ve yoluyla gönderilecektir.
– Kullanıcı adı ve şifre ile sistemine giriş yapılır.
– Videolar, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Şifrenizin aktif olduğu süreç boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp videoları izleye bilirsiniz.
– Şifrenin süresi dolmadan en geç 1 gün önce online değerlendirmenizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan çocuk yogası eğitmen eğitimi Video A senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversitenin gözetimiyle gerçekleşmektedir. Üniversitenin iştirakiyle gerçekleşen eğitim sonunda anlaşmalı üniversite tarafından çocuk yoga eğitmenliği sertifikası verilmektedir. Eğitim, internet ortamında Video A Senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversiteler tarafından sağlanmaktadır.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 95 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Önemli: Eğitim videolarını daha kısa sürede tamamlayarak, belirtilen sınav tarihinden daha önce de sınavınıza girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de o kadar kısa sürede tamamlanır.

Eğitim Hakkında Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Çocuk yogası eğitimi sertifika kursu hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacaklardır. Eğitime katılmak ve sertifika almak için sitemizde bulunan kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın