Çocuk Yogası Eğitmenliği Sertifika Programı

1150 TL 850 TL
Kampanya
Çocuk Yogası Eğitmenliği Sertifika Programı

Çocuk yogası eğitmenliği sertifika programı, üniversiteler işbirliği ile hazırlanan eğitim programıdır. Çocuk yoga eğitmenliği kursu programı sonunda alınan çocuk yoga eğitmenliği sertifikası ile çocuk yogası eğitmeni olarak çocuk yoga eğitmenliği yapabilirsiniz. Çocuk yogası eğitmenliği sertifikası uzaktan eğitim şeklinde yapılan eğitim sonunda alınan devlet üniversitesi onaylı sertifikadır. Çocuk yoga sertifikası almak için hemen çocuk yogası eğitimi programına başvurabilirsiniz.

Çocuk Yogası Nedir ?

Çocuk yogası, klasik yoga duruşlarının çocuklar için uygun standartlara dönüştürülerek uygulandığı; eğlence, disiplin, kendine güven ve sorumluluk duygusuyla birleştiği, bireysel ve eşli egzersizlerden oluşan hareketler bütünüdür. Yoga, çocuklara ve onların gerçek duygularına ulaşmak için de çok etkili bir sistemdir. Beden ve nefesi öğretirken, özgüveni geliştirip, karakteri güçlendiren, yaşayan her canlıyla sevgi bağı kurmasını ve kendisinin farkında olmasını sağlayan bir sistemdir.

Çocuk Yogasında en önemli unsur; çocuğun rekabetsiz, kimseyle yarışmadığı bir ortamda bulunuyor olmasıdır. Yogada çocuğun mükemmel olması önemli değildir, katılım sağlaması önemlidir. Çocuk yogası ile çocuklar yoga ortamında kendine güveni, ifade özgürlüğünü kazanmaktadır.

Çocuk Yogası Eğitmenliği Kursu Amacı

Çocuk yoga eğitmenliği eğitimi ile 2-6 yaş arası çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini desteklemek amacıyla, çocuklara özel uygulanan yoga tekniklerine hakim eğitmenler yetiştirmek. Bu eğitimle birlikte katılımcılar çocuk yogası eğitmeni olabilecektir.

Çocuk Yogası Eğitmenliği Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

Çocuk yogası eğitmenliği kursu için ön şart yoktur. Çocuk yoga eğitimine ilgi duyan herkes katılabilir. Çocuğunuzla iletişim kurmayı ve sağlıklı olmasını önemsiyorsanız, onun seveceği oyunları birlikte kurmak istiyorsanız, çocuklara ulaşmanın sağlıklı ve yaratıcı yollarını arıyorsanız, ister anne, ister baba ister eğitimci olun; bu programa katılarak, Çocuk Yoga Eğitmeni olabilirsiniz.

Çocuk Yogası Eğitimi Faydaları Nedir ?

– Çocuklardaki hayal gücünü, doğru nefes almalarını, esnekliklerini ve enerji dolu hallerini sürekli devam ettirmelerini sağlamaktadır.

– Hayal güçlerini kullanmaları okuldaki öğrenme becerilerini geliştirir ve enerjilerini doğru yöne yöneltmelerini sağlar.

– Çocukların vücut yapılarının esnekliğinin korunmasına neden olur. Bununla birlikte, kasların kuvvetlenmesine, konsantrasyonun ve yaratıcılığın artmasına ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olabilir.

– Çocuk Yogasında eğlenceli yoga duruşlarının yanı sıra nefes çalışmaları, oyunlar, hikayeler de yer almaktadır. Oyun ve hikayelerin yer alması da, çocuğun kendine olan güveninin artmasını, olumlu düşünmeyi ve duyguların daha kolay ifade edilebilmesini sağlar.

– Bu programa katılan çocuklar eğlenirken, aynı zamanda çocuklarda esneklik, güç, gevşeme ve konsantrasyon sağlanır.

Eğitim İçeriği

Çocuk yoga nedir?

Çocuk yogasının hedefleri

Çocuk yogasının faydaları,

Çocuk yogasının yetişkin yogasından farkı,

Yogada dikkat edilecek hususlar,

Çocuk yoga dersine başlangıç nasıl yapılır?

Çocuk yogasında sınıf düzeni,

Yoga da dikkat süreleri,

Yoga pozlarının Çocuk Yogasında uygulama teknikleri

– Yaş gruplarına göre yoga oyunları

Yoga pozları ile hikaye kurgulanması

Yoga ile duygu ifade etme çalışmaları

– Çocuklara uygun nefes çalışmaları

– Aile Yogası uygulamaları

– Sınıf idaresi ve malzeme kullanımı

Çocuklara yoga sevgisi ve disiplini kazandırmanın yolları

– Yoga dersi dışında yapılabilecek ve yogayı destekleyecek çalışmalar

Eğitim Süresi ve Şekli

Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan çocuk yogası eğitmen eğitimi Video A senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversitenin gözetimiyle gerçekleşmektedir. Üniversitenin iştirakiyle gerçekleşen eğitim sonunda anlaşmalı üniversite tarafından çocuk yoga eğitmenliği sertifikası verilmektedir. Eğitim, internet ortamında Video A Senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversiteler tarafından sağlanmaktadır.

Eğitim Süresi:  30 Gün / 80 Saatlik Sertifika
Eğitim Şekli: İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron) Teknolojisi ile gerçekleşmektedir.
Sınav: Online olarak çoktan seçmeli gerçekleşecektir. Değerlendirmede üniversiteler tarafınca 50 ve üzeri geçer not kabul edilmektedir.

Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı ve Sertifika Alımı

– Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlere kullanıcı adı ve şifreleri sms, e-posta ve yoluyla gönderilecektir.

– Kullanıcı adı ve şifre ile sistemine giriş yapılır.

– Videolar, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.

– Şifrenizin aktif olduğu süreç boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp videoları izleye bilirsiniz.

– Şifrenin süresi dolmadan en geç 1 gün önce online değerlendirmenizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

– Tüm aşamalar tamamlandıktan sonra üniversite tarafından sağlanan sertifikalar adresinize kargo ile gönderilir.

Çocuk Yogası Kursu Fiyatları

Çocuk Yoga Kursu Ücretleri: Kampanya 1150 TL Yerine 850 TL

Ödeme Seçenekleri: Havale / Eft / Atm

Eğitim Başvuru Formu

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?. İletişim Bilgilerinizi Bırakın. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın