Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi

Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi

Çocuk yogası eğitmenlik eğitimi üniversite iş birliği ile online uzaktan eğitim sistemi üzerinden verilmektedir. Eğitmenlik eğitimi programına kayıt yaptıranlar, e devlet üzerinden sorgulatılabilen üniversite onaylı sertifika sahibi olmaktadır. Böylece çocuk yogası eğitmeni olarak özel eğitim kurumlarında ve özel kurumlarda çocuk yogası hocası olarak çalışabilirsiniz. Bunun için çocuk eğitmenlik eğitimi sertifikasını almak üzere hemen kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Çocuk Yogası Eğitmenliği Nedir?

Çocuk yogası eğitmenliği, çocukların bilinçli ve duyarlı şekilde bir çocukluk geçirmesini sağlamak üzere verilen eğitim türüdür. Böylece çocukların sosyal açıdan ve kişisel anlamda daha duyarlı olması sağlanır. Kişisel gelişimlerini tamamlayabilmesi için bütünsel iletişim kurma becerisine sahip olabilirler. Çocuk yogası eğitimi ile çocuklar, hayvanları ve doğayı yakından tanımayı ve anlamayı öğrenir. Ardından yoga hareketleriyle nefes çalışması yaparak, duruş hareketleri ile meditasyon çalışmaları yapmaktadır. Dolayısıyla gözlem yeteneğini geliştiren çocuklar, zihin beden ve ruh bütünlüğünü kavrayarak hem ruhsal hem de kişisel anlamda sağlıklı birey olmayı öğrenmektedir.

Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimine Kimler Katılabilir?

Çocuk yogası eğitmenlik eğitimine katılmak için belirli bir şart aranmaz. Bu nedenle eğitim sertifikasına katılmak üzere isteyen herkes başvuru yapabilir. Çocuk yogası eğitmenliğine ilgi duyan ve çocuklarla çalışmayı sevenler katılabilir. Aynı zamanda ana sınıfı öğretmenleri, ilk okul ve lise öğretmenleri, eğitim koçları çocuk yogası öğretmenlik eğitimi kurslarına katılarak sertifika sahibi olabilmektedir. Böylece çocuk yogası hocası olarak özel okullarda ve gençlik merkezlerinde çocuk yogası hocası olarak görev alabilirsiniz.

Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi Ne İşe Yarar?

Çocuk yogası eğitmenlik eğitimi sertifikasını alan kişiler, gençlik merkezlerinde ve özel eğitim okullarında istihdam edilebilir. Koçluk ve danışmanlık bürolarında çocuk yogası eğiticisi olarak görev alabilmektedir. Üstelik ebeveynler çocukları ile birlikte aile içinde çocuk yogası eğitimini yaparak, çocukların eğitimine katkıda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal hesaplar üzerinden (Instagram, Facebook, Twetter) online eğitimler vererek, çocuk yogası eğitmeni olarak hizmet verebilirsiniz. Böylece birçok alanda eğitim hizmeti vererek çok daha yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Çocuk Yogası Eğitmenliği Sertifika Programına Katılarak Üniversite Onaylı Çocuk Yoga Eğitmenlik Sertifikası Sahibi Olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim İçeriğini Buraya Tıklayarak İnceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın