Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Çocuk Yogası Eğitimi Nedir?

Çocuk Yogası Eğitimi Nedir?

Çocuk yogası eğitimi, normal yoga hareketlerinin çocuklar için tasarlanması ile nefes çalışması ve vücut esnekliğini sağlamak üzere eğlenceli olarak çocuklara yaptırılan egzersizlerdir. Çocuk yogası çocukların hayal dünyasını kullanmayı ve onların enerjilerini doğru şekilde kullanma becerisini geliştirir. Böylece vücut esnekliğinin korumasının yanı sıra okul eğitim öğrenme becerisini geliştirme konusunda faydalıdır.

Çocuk Yogası Eğitimi Nasıl Alınır?

Çocuk yoga eğitimi almak için kurumumuzun sitesinde yer alan online uzaktan eğitim kurslarına kayıt yaptırmalısınız. Kurs kayıt işlemleri için uzaktan eğitim sistemi üzerindeki kayıt formunu eksiksiz şekilde doldurmalısınız. Size gönderilecek kullanıcı adı ve şifre ile birlikte uzaktan eğitim sistemi üzerinden ders videolarını izlemelisiniz. Kursların videolarını dinledikten sonra ders sonu sınavından geçer not almanız sertifika almak için yeterli olacaktır. Böylece üniversite onaylı ve e devlet üzerinden sorgulatıldığında karşınıza çıkacak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Çocuk Yogası Eğitimi Kimler Alabilir?

Çocuk yogası eğitimi almak için yönetmeliğin belirlediği bir ön koşul yoktur. İsteyen herkes çocuk yoga eğitmenlik eğitimi kurslarına kayıt yaptırabilmektedir. Yogaya ilgisi olan ve çocuklara yoga vererek onların gelişimine katkı sağlamak isteyen herkes eğitim sertifikasına başvurabilir. Bunun dışında çocuk yogası eğitimi alanında koçluk yapmak isteyenler ve koçluk danışmanlık bürolarında çalışmak isteyenler sertifika programlarına katılabilmektedir. Ayrıca koçluk danışmanlık bürolarında çalışanlar, sınıf öğretmenleri, ana sınıfı ve ilk okul öğretmenleri, sağlık çalışanları çocuk yogası eğitimini alabilmektedir.

Eğitim ve Sertifika Ne İşe Yarar?

Çocuk yogası sertifikası alan kişiler birçok alanda çocuk yoga eğitmeni olarak görev alabilmektedir. Özellikle danışmanlık bürolarında başta olmak üzere sosyal medya üzerinden veya online eğitim kursları vererek, danışmanlık hizmeti verebilmektedir. Bunun dışında çocuk yogası sertifikası alarak farklı alanlarda çocuklara faydalı olabilirsiniz.

  • Çocuk yoga sertifikası eğitimi alan kişiler çocukların sağlıklı bedene sahip olmalarına yardımcı olmaktadır.
  • Çocukların esnek ve daha aktif olmalarına yardımcı olmaktadır.
  • Çocuk yogası sertifikası alan kişiler koçluk danışmanlık bürolarında ve özel okullarda çocuklara yoga eğitimi vermektedir.
  • Çocuklara nefes egzersizleri vererek, akciğerlerinin daha güçlü olmasına yardım olurlar.
  • Çocukların kendilerine güvenlerini sağlamlaştırmak üzere onlara duygusal denge çalışması yaparlar.
  • Duruş bozukluğu konusunda çocuklara yardımcı olarak, postur bozukluğunun giderilmesine yardım eder.

Çocuk Yogası Eğitmenliği Sertifika Programına Katılarak Üniversite Onaylı Çocuk Yoga Eğitmenlik Sertifikası Sahibi Olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim İçeriğini Buraya Tıklayarak İnceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın