Kursevim

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Sertifikası

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Sertifikası

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Sertifikası

Kurs Evim – üniversiteler ile iş birliği içerisinde çocuk gelişimi ve eğitimi sertifika programları ve bunun gibi bir çok eğitici sertifika programının düzenleyicisi olan bir kurumdur. Çocuk gelişimi ve eğitimi sertifikası bir çok konuyu kapsayan oldukça geniş bir müfredata sahip programlarımızdan bir tanesidir.

Çocuk gelişimi ve eğitim sertifikasına sahibi kişiler, eğitimin sonunda bir çocuğun fiziksel ve mental gelişimiyle alakalı her türlü evre konusunda bilgi sahibi ve yönlendirme becerisine sahip kişiler haline gelirler. Bu eğitimi başarı ile tamamlayan ve çocuk gelişimi uzmanı sertifikasına sahip olan kişiler bir çok kurumda yardımcı öğretmenlik yapabilir, ev ve diğer iş yerlerinde profesyonel çocuk bakımı gibi görevleri üstlenebilirler.

Çocuk gelişimi ve eğitimi sertifika programı içerisinde eğitim gören kişiler 4-6 yaş çocuk gelişimi ve eğitimi sertifika programı içerisinde olan konulara da hakim olurlar. Bu konuda da uzmanlaşacak düzeyde yeterliliği olan ve oldukça geniş kapsamlı bir müfredata sahip bir eğitimden geçerler.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Çocuk gelişimi ve eğitimi sertifika programına katılan ve bu programı başarı ile tamamlamış kişilerin çalışabileceği kurumları listelemek gerekirse, liste aşağıda ki gibi olacaktır ;

– Ana okulları

– Özel ve Devlet Kreşlerinde

– Sosyal Hizmetlerin ilgili birimlerinde(yardımcı öğretmen olarak)

– Sevgi ve Koruma Evlerinde

– Özel Çocuk Gelişimi Merkezlerinde

– Eğitim Sektörü İçerisinde(Gözetmen görevini üstlenerek)

– Özel Olarak Ev ve Ofislerde

Kurs Evim, üniversitelerle yaptığı iş birliği sonucunda çocuk gelişimi ve eğitimi sertifikalarını üniversite onaylı şekilde öğrencilerine iletmektedir. Sertifikaları aldıktan sonra internet üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlarda ve özel eğitim kurumlarında çalışabilirsiniz.

Sertifika programımız içerisinde katılan kişilere öğretilecek geniş kapsamlı konuların hepsi Meb tarafından belirlenen müfredat konularından oluşmaktadır. Bu belirlenen konuların hepsi ileride kişinin çalışma hayatında aktif bir şekilde kullanacağı ve karşısına çıkacak konulardandır.Bu kapsamlı eğitim programının sonucunda kişilerin pratikte zorlanmaması için eğitim süresince yeterli pratik çalışmalar yapılarak,kişiler iş hayatına da hazırlanmaktadır.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Sertifikasını Nasıl Alabilirim ?

Çocuk gelişimi ve eğitimi sertifikası almak için kurs evim üniversite iş birliği ile hazırlanan çocuk gelişimi ve eğitim- sertifika programına katılabilirsiniz. Çocuk gelişimi ve eğitim sertifikası uzaktan eğitim şeklinde verilmekte olup Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz. Eğitimlerin sonunda verilen sertifikalar üniversite onaylı olup MEB’e bağlı kurumlarda ve özel kurumlarda geçerlidir. Buraya tıklayarak eğitim programına katılabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.