Cinsel Terapi Eğitimi Sertifika Programı

3250 TL 2250 TL
Kampanya
Cinsel Terapi Eğitimi Sertifika Programı

Cinsel terapi eğitimi sertifika programı , üniversiteler  iş birliği ile hazırlanan eğitim programıdır. Katılacağınız cinsel terapi eğitimi sonunda alınacak cinsel terapi uygulayıcı sertifikası ile ” cinsel terapi uzmanı ” unvanı ile çalışabilirsiniz. Cinsel terapi eğitimi uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup tüm Türkiye’den katılım sağlayabilirsiniz. Cinsel terapi eğitimi 2021 güncel programdır. Cinsel terapi eğitimi uygulayıcı sertifikası devlet üniversitesi onaylı olup ıslak imza ve mühürlü olarak sizlere ulaştırılmaktadır.

Cinsel Terapi Eğitimi Amacı

Cinsel terapi eğitimi ile katılımcılara cinsellik, cinsel gelişim, cinsel bozukluklar, cinsel kimlik durumları, cinsel yönelim, parafililer, cinsel istismar ve cinsel işlev bozuklukları alanında yaşanan sorunlar ve tedavisi alanında mesleki yeterliliği sağlamak amaçlanmıştır. Ayrıca cinsel terapi uzmanı olarak çalışacak ve toplumun bu konularda bilgilendirmesinde görev alacak sağlık ve ruh sağlığı profesyonellerinin özel bir eğitim almasına katkıda bulunmaktır.

Cinsel terapi uygulayıcı sertifika programı psikoloji alanında danışmanlık ve tedavi hizmetleri veren profesyonellerin kişisel gelişimlerini sağlamak ve mesleki yeterliliklerini tamamlamak için önemlidir. Ayrıca  bu eğitime katılanlar cinsel terapi nasıl yapılır ? cinsel terapi teknikleri ? cinsel terapi eğitimi nasıl yapılır ? gibi sorulara cevap bulacaklardır

Cinsel Terapi Eğitimi Nedir ?

Cinsellik, kişiler arası iletişimin özel bir ifade biçimidir. İnsanların yaşamlarında kişisel ve cinsel özgüven duygusu, olumlu cinsel duygular, cinsel konuşma ve davranış olarak ifade bulur. Kişilerin cinsellik algıları kişisel özelliklerinden ve içinde yaşanılan kültürel yapı ve gelişimden olumlu ya da olumsuz yönde basit bir şekilde etkilenebilmektedir. Toplumdaki cinsellik anlayışı, cinsel fizyoloji ve anatomi, kadın ve erkek cinselliği gibi konularda yanlış inançlara sahip olması cinsel sorunların gelişiminde ve ortaya çıkmasında önemli etkenlerdir. Bütün bu faktörler her toplumda ve kültürde cinsel sorunların ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktadır.

Karşılaşılan cinsel sorunlara çözüm üretilirken uygulanacak terapi yöntemlerinde, duygusal, bilişsel ve davranışçı uygulamalarla eşlerin cinsellik, cinsel anatomi ve fizyoloji, kadın ve erkek cinselliği konusunda bilgilendirilmeleri ve bu konuda farkındalıklarının oluşması sağlanır. Bununla birlikte cinsellik konusunda bilinen yanlışlıklar düzeltilerek çiftin ilişkisinde cinselliğin ön plana geldiği yeni bir iletişim tarzı oluşturulur.

Cinsel Terapi Eğitimi Nereden Alınır ?

Cinsel terapi eğitimi almak için Kursevim – Üniversiteler  iş birliği ile hazırlanan Cinsel terapi sertifika programına katılabilirsiniz. Eğitim sonunda alacağınız cinsel terapi uygulayıcısı sertifikası ile cinsel terapi uzmanı olarak çalışabilirsiniz.

Cinsel Terapi Eğitimi ‘ne Kimler Katılabilir ?

– Uzman, asistan ve pratisyen hekimler

– Psikologlar

– Psikolojik danışmanlar

– Psikoloji ve PDR Öğrencileri (  4.Sınıf )

– Sosyal hizmet uzmanları

– Hemşireler

– Aile danışmanlığı eğitim almış olan meslek grupları katılabilir.

Eğitim İçeriği

– Temel ilkeler,

– Cinsel işlev bozuklukları ve tedavisi,

– Öykü alma, Kadın Cinselliği ve sorunları,

– Disparoni ve Vajinismus problemlerinin tanımlanması ve bilgilerin aktarılması,

– Cinsel Terapi ve Danışmanlık Yaklaşımlarının açıklanması,

– Hasta-Terapist Görüşmesi ve İletişimin nasıl kurulması gerektiği,

– Cinselliğe ait temel konular,

– Erkeklerde görülen cinsel sorunlar hakkında bilgilendirme

– Erkeklerde boşalma bozuklukları,

– Kadınlarda Cinsel isteksizlik,

– Orgazm Bozuklukları,

– Disparoni,

– Nemfomani,

– Kadında cinsel doyumsuzluk gibi kadınsal problemlerin tanımlanması,

– Evlilik Terapisi ve Cinsel Terapi Seanslarında Cinsel Zenginleştirme,

– Yeniden Romantikleştirme için kullanılabilecek tekniklerin öğretilmesi,

– Terapide Kullanılabilecek Diğer Yardımcı Egzersizlerin sunulması,

– İmago Çift Terapisi

Eğitim Süresi ve Şekli

Cinsel terapi eğitimi , internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir.

Eğitim Süresi: 60 Gün / 400 Saatlik Sertifika
Eğitim Şekli:  Cinsel terapi eğitimi , uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)
Sınav: Eğitimin görüleceği uzaktan eğitim sistemi üzerinden videolu derslerin 70% ‘ini tamamlanmak şartı ile uzaktan eğitim sistemi üzerinden online olarak gerçekleşecektir.

Online Cinsel Terapi Eğitimi Nasıl Yapılacak ?

– Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir.
– Kullanıcı adı ve şifre ile uzaktan eğitim sistemine giriş yapılır.
– Eğitim Videoları, ders dökümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleye bilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Eğitim Başvuru Formu

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?. İletişim Bilgilerinizi Bırakın. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın