Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Beslenme Koçu Nasıl Olunur?

Beslenme Koçu Nasıl Olunur?

Beslenme koçu olmak için danışmanlık bürolarına ve üniversitelerin uzaktan eğitim sitelerine başvurabilirsiniz. Kurumumuz bünyesinde online uzaktan eğitim programı olarak beslenme koçluğu sertifika kursu yer almaktadır. Beslenme koçu olma planınızı faaliyete geçirmek için kurumumuzun sayfasına girerek, beslenme koçluğu sertifika programı kayıt işlemlerini başlatmalısınız. İnternetin olduğu her yerden derslere katılabileceğiniz kursumuz, istediğiniz zaman ders programın videolarını izleyebilirsiniz. Hemen Kayıt Ol sekmesi üzerinden kayıt formunu doldurduğunuzda eğitim danışmanları sizinle kısa zamanda iletişime geçerek işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır. Ardından size tanımlanan sayfa üzerinden ders videolarını izleyebilirsiniz. Ders videoları bitiminde girmeniz gereken sınavdan en az 50 puan almanı gerekmektedir. Böylece eğitimlerden başarılı şekilde geçtiğinizde üniversite onaylı sertifika sahibi olursunuz. Peki beslenme koçu nasıl olunur, kimler olur inceleyelim.

Kimler Beslenme Koçu Olabilir?

Beslenme koçu olmak için belirli şart aranmaz. Beslenme koçluğu sertifikasına katılmak isteyen herkes kayıt yaptırabilir. Kariyer alanında kendisini beslenme koçu olarak devam etmek isteyenler, özellikle sertifika programlarına başvurmaktadır. Ayrıca Hemşireler, Doktorlar, Diyetisyenler, Beslenme uzmanları, Aile danışmanlık merkezinde çalışanlar, Çocuk gelişim uzmanları ile Sosyal hizmetler alanında çalışanlar beslenme koçu olabilir.

Beslenme Koçları Nerelerde Çalışır?

Beslenme Koçu Nasıl Olunur, Nerelerde Çalışır?

  • Beslenme koçu olarak çalışmak isteyenler kendi danışmanlık merkezlerinde çalışabilir.
  • Sağlık kabinlerinde ve sağlık merkezlerinde beslenme koçu olabilir.
  • Spor salonlarında beslenme koçu olarak bireylere yardımcı olabilir.
  • Özel okullarda beslenme koçu olarak görev alabilir.
  • Üstelik sağlıkla ilgili olan oteller, moteller ve konaklama merkezlerinde beslenme koçu olarak görev alabilirsiniz.

Beslenme Koçu Ne Kadar Kazanır?

Beslenme Koçu Nasıl Olunur, ne kadar maaş alır? Beslenme koçu son yılların en gözde mesleklerinden biri halini almıştır. Beslenme koçları bireysel şekilde çalıştıkları gibi kurumlarda ve danışmanlık merkezlerinde çalışabilmektedir. Beslenme koçu olarak görev alan kişiler koçluk hizmeti yaptıkları kişilere danışmanlık hizmetlerinden kazanç sağlamaktadır. Beslenme koçu son yılların en gözde mesleği olarak bilinmektedir. Hareketsiz yaşam ve yanlış beslenmenin neden olduğu sağlıksız yaşam koşulları ve bilinçsizce yapılan beslenme alışkanlıkları konusunda beslenme koçundan yardım alınmaktadır. Beslenme koçlarının maaşı en az asgari düzey seviyesinde olmakla birlikte mesleki tecrübesi arttıkça artmaktadır.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı beslenme koçluğu sertifikası sahibi olabilirsiniz. Alınan bu sertifika ile beslenme koçu olarak çalışabilirsiniz. Eğitim detaylarını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın