Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Beslenme Koçluğu Sertifikası Nedir?

Beslenme Koçluğu Sertifikası Nedir?

Beslenme koçluğu sertifikası, uzaktan eğitim şeklinde üniversite iş birliği ile yapılan sağlıklı beslenme koçluğu eğitimi sonunda alınan belgedir. Sağlıklı yaşam ve doğru beslenme ile ilgili kurs eğitim programıdır. Online ve uzaktan eğitim sistemi şeklinde verilen beslenme koçluğu belgesi almak için üniversitelerin uzaktan eğitim programına başvurabilirsiniz.

Kurumumuzda beslenme koçluğu sertifika programı bulunmaktadır. Eğitim uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup internetin olduğu her yerden katılım sağlayacağınız şekilde düzenlenmektedir. Kurs programı 30 gün süren videolu eğitimlerden oluşmaktadır. Dileyen herkes beslenme koçluğu sertifikası almak için eğitim programına başvuru yaparak kayıt işlemlerini tamamlayabilir. Bunun için yapılması gereken işlem oldukça basittir. Tek yapmanız gereken sertifika programına katılarak eğitimlerini tamamlamalısınız. Sertifikanızı aldığınız zaman beslenme koçu olarak danışma merkezlerinde çalışabilirsiniz.

Beslenme Koçluğu Sertifikası Kimler Alabilir?

Beslenme koçluğu eğitimi almak isteyenler uzaktan eğitim programlarına başvuru yapması gerekmektedir. Beslenme koçluğu sertifika programlarına katılmak isteyen herkes başvuru yapabilmektedir. Beslenme koçluğu sertifikasına başvuru yapmak isteyenler sırasıyla şu şekildedir.

Doktorlar, Sosyal hizmet uzmanları, Psikolojik danışmanlar, Hemşireler ve Diyetisyenler, Çocuk gelişim uzmanları, Beslenme koçluğu alanında hayatlarına devam etmek isteyenler ve danışmanlık merkezlerinde beslenme koçluğu yapmayı düşünen kişiler ile Diyetisyenler ve Aile danışmanları başvuru yaparak beslenme koçluğu belgesi almaya hak kazanır.

Eğitim ve Sertifika Nasıl Alınır?

Beslenme Koçluğu Sertifikası almak isteyenler üniversitelerin uzaktan eğitim programlarına katılması gerekmektedir. Kurumumuzun online sitesinde beslenme koçluğu sertifika kursu vardır. Kurslara katılmak için online uzaktan eğitim kurs programlarına katılmanız ve sınavından geçerli not almanız yeterli olacaktır. Üstelik e devlet sisteminden giriş yapıldığı zaman sorgulatılabilen beslenme koçluğu belgesi, üniversite onaylıdır. Dolayısıyla isteyen herkesin kolaylıkla sistem üzerinden kurum sayfasına giriş yaparak beslenme koçluğu sertifika programına kayıt yaptırabilmektedir.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Sertifika Programı eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Beslenme Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Beslenme koçluğu belgesi, mesleğini icra etmek isteyenlerin aldığı sertifikadır. Özel hastanelerde, devlet hastanelerinde, spor salonlarında, danışmanlık merkezlerinde ve halk eğitim merkezlerinde görev alabilmektedir. Üstelik özel okullarda ve sağlık kabinlerinde çalışmak üzere sertifika programına katılarak belgesi olanlar, danışmanlık hizmeti verebilmektedir. Diyetisyenler, doktorlar ve hemşireler, beslenme koçluğu sertifikasını alarak kariyerlerine beslenme koçluğu belgesi ile devam edebilir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın