Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Beslenme Koçluğu Nedir? Ne İşe Yarar?

Beslenme Koçluğu Nedir? Ne İşe Yarar?

Beslenme Koçluğu, sağlıklı beslenmek isteyenlerin veya kilo vermek isteyenlere yardım olmak ve beslenme alanında nasıl bir yol izlenmesi gerektiği konularda kişilere destek vermek demektir. Beslenme koçluğu yapan kişiler sağlıklı yaşamak isteyen bireylere akıl hocalığı yapmaktadır. Kişilerin hedeflediği kilolara ulaşmasında ve doğru beslenme alışkanlıkları edinmelerin yardım etmektedir. Böylece bireylerin daha zinde ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmaktadır. Dolayısıyla beslenme koçluğunun en önemli desteği sağlıklı yaşama vermektedir. Buna göre hareketsiz yaşam ve monotonluğun oluşturduğu sağlıksız yaşamdan sıyrılarak, daha kaliteli bir yaşam sürmelerine yardımcı olmaktadır. Peki Beslenme Koçluğu Nedir, kimler beslenme koçluğu yapabilir inceleyelim.

Beslenme Koçluğu Kursuna Kimler Katılabilir?

Beslenme koçluğu kursuna, sağlık yaşam koçu olarak ve beslenme koçluğu yaparak kariyerlerine devam etmek isteyenler başvurabilmektedir. Doktorlar, hemşireler, Diyetisyenler, Psikiyatr uzmanları ile Sağlık çalışanları, beslenme koçluğu kursuna katılabilir. Ayrıca Çocuk gelişim uzmanları, Aile danışmanları ve Sosyal hizmetler alanında hizmet edenler, beslenme koçluğu kursuna kayıt yaptırabilmektedir. Bununla birlikte sağlık kabinlerinde çalışanlar, spor merkezlerinde çalışanlar da beslenme koçluğu sertifikası alabilmektedir.

Beslenme koçluğu alanında kariyer edinmek isteyen herkes bu programa başvurabilir. Ayrıca kendisini bu alanda geliştirerek, yaşamını düzenlemek isteyenlerin kayıt yaptırabileceği bir eğitim modelidir.

Beslenme Koçu Ne İş Yapar?

Beslenme Koçluğu Nedir? Beslenme koçluğu, bireylere sağlıklı ve kaliteli yaşam hakkında eğitim vermektedir. Bu nedenle beslenme koçu olarak birçok alanda görev alabilmektedir.

  • Sağlık kabinlerinde danışman olarak görev alabilir.
  • Özel hastaneler ve devlet hastanelerinde danışman olarak görev alabilir.
  • Spor salonlarında ve güzellik merkezlerinde sağlıklı yaşam koçu olarak görev alabilmektedir.
  • Koçluk merkezlerinde ve danışmanlık bürolarında beslenme koçu olarak çalışabilir.

Beslenme Koçluğu Sertifikası ile Ne Yapılır?

Beslenme Koçluğu Nedir? Beslenme koçluğu sertifikasını alanların mesleki olarak yeterliliğe sahip olmaktadır. Kariyer planlamasında beslenme koçluğu sertifikasını alarak daha sağlam bir gelecek sizleri beklemektedir. Beslenme koçluğu sertifikanızla spor merkezleri ve danışmanlık ofislerinde çalışabilirsiniz. Bireysel olarak da danışmanlık yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Birçok özel kurumda beslenme koçluğu ile ilgili danışmanlık hizmeti verebilirsiniz.

Üniversite iş birliği ile hazırlanan Sağlıklı Beslenme Koçluğu sertifika programına katılmak ister misiniz. E Devlette sorgulanan Üniversite onaylı Sağlıklı Beslenme Koçluğu sertifikası ile beslenme koçluğu yapabilirsiniz. Eğitim detaylarını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın