Kursevim

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Sertifikası

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Sertifikası

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Sertifikası

Akıl oyunları ve satranç konusunda okullarda, zeka oyunları merkezlerinde, özel kurumlarda eğitmen olarak görev alabilmek için alınması gereken sertifikaya akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenliği sertifikası adı verilmektedir.

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitmen eğitimi sertifika programına katılan ve bu programı istenilen başarı ile tamamlayan herkes akıl zeka oyunları ve satranç eğitmen eğitmen eğitimi sertifikası sahibi olmaya hak kazanmaktadır.

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitimi ve etkinliklerinin yer aldığı akıl zeka ve satranç eğitmen eğitimi sertifika programı içeriğine buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Akıl zeka oyunları ve satrancın çocuk gelişimi konusunda önemli gelişmeleri ortaya çıkarmıştır. Bununla alakalı bugüne kadar yapılmış bir çok bilimsel çalışma bulunmaktadır. Bu bilimsel çalışmaların ışığında yazılmış bir çok tez de vardır. Bu yayınlanan tezler ve yapılan bilimsel araştırmaların bir çoğu akıl oyunlarının ve satrancın çocukların IQ gelişimine olumlu katkılar sağladıkları yönündedir. Son dönemler de çocuklarının çok daha iyi bir çocuk gelişimine sahip olması gerektiğini düşünen aileler akıl oyunları ve satranç gibi uygulamalara yönelmektedirler. Bu durum sebebiyle, akıl oyunları ve satranç eğitmen eğitimi sertifikası oldukça önemli bir hal almıştır.

Ailelerin çok sık tercih ettiği akıl zeka oyunları ve satranç gibi zeka oyunlarının eğitimlerini sadece eğitmen sertifikası olan kişiler uygulayabilmektedir. Aileler bu tarz oyunların uygulandığı merkezlere yada çocuklarını bire bir de bu oyunlar yönünden eğitecek kişilere ihtiyaç duymaktadırlar. Hal böyle olduğunda akıl oyunları ve zeka oyunları konusunda profesyonel kişilere olan ihtiyaç günden güne artış göstermektedir.

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitmen eğitimi sertifika programlarına

– Öğretmenler

– Okul öncesi öğretmenleri

– Çocuklarına daha iyi bir çocuk gelişimi konusunda katkı sağlamak isteyen ebeveynler

– Akıl ve zeka oyunları eğitmenliği konusuna ilgili duyan ve bu dalda çalışmak isteyenler

– Akıl ve zeka oyunları atölyesi açmak isteyen kişiler katılım gösterebilmektedirler.

Akıl Zeka ve Satranç Eğitmenlik Sertifikası Nasıl Alınır ?

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitmen eğitimi sertifika programına katılarak akıl zeka oyunları ve satranç eğitmen eğitimi sertifikası alabilirsiniz. Uzaktan eğitim şeklinde katılabileceğiniz akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenlik sertifika programı sonucu alınacak sertifika üniversite onaylıdır.

Kurs Evim – üniversiteler iş birliği ile düzenlenen akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenliği sertifika programı ile alakalı daha detaylı bilgi almak istiyorsanız  buraya tıklayınız.