Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Akıl ve Zeka Oyunları Öğretmeni Nasıl Olunur?

Akıl ve Zeka Oyunları Öğretmeni Nasıl Olunur?

Akıl ve zeka oyunları öğretmeni olmak için ders eğitimlerini tamamlamalı ve belgenizi almalısınız. Üniversite iş birliğiyle hazırlanan akıl ve zeka oyunları eğitmeni sertifikası, e devlet üzerinden sorgulatılabilen eğitim modelidir. Bu nedenle eğitim kursunu alıp, akıl ve zeka oyunları eğitmeni olmak istediğinizde üniversitelerin online kurslarına başvurabilirsiniz. Kurumumuzun akıl ve zeka oyunları eğitimine katılmak için, uzaktan eğitim sistemi üzerinden kayıt formunu doldurduktan sonra size mesaj atılarak şifrenizle birlikte ders anlatım videolarınız gönderilir. Uzman eğitimcilerimizin verdiği eğitim videolarını, dilediğiniz yerden giriş yapıp derslerini izleyebilirsiniz. Derslerin sonunda sertifika sınavını size verilen sürenin son gününe kadar girmelisiniz. Sınavdan geçer not ortalaması 50 puandır. En az 50 puan aldığınız taktirde akıl ve zeka oyunları eğitmeni olarak okullarda çalışma ihtimaliniz gerçekleşir.

Akıl ve Zeka Oyunları Öğretmeni Kimler Olur?

Akıl ve zeka oyunları eğitmeni kimler olur? Akıl ve zeka oyunları eğitmeni olmak için lisans bölümü mezunu ya da öğrencisi olmalısınız.

  • Akıl ve zeka oyunları eğitmeni olmak için, MEB’e bağlı olarak görev alan öğretmenler ve kolej öğretmenleri sertifika alarak akıl ve zeka oyunları eğitmeni olabilir.
  • Etüt merkezinde ve halk eğitim merkezlerinde çalışan hocalar, akıl ve zeka oyunları eğitmeni olabilmektedir.
  • Üstelik eğitim sektöründe çalışmayı planlayan bütün eğitmenler ve hocalar akıl ve zeka oyunları öğretmeni olarak görev alabilir.

Akıl ve Zeka Oyunları Öğretmeni Ne İş Yapar?

  • Akıl ve zeka oyunları eğitmeni olmak için belgesini alanlar, akıl ve zeka eğitmeni mesleki yeterliliğe sahip olanlar kendi kulüplerini açabilir.
  • Özel okullarda ve kurumlarda akıl ve zeka oyunları eğitmeni olabilir.
  • Özel eğitim kurumlarında, etüt merkezlerinde ve devlet okullarında eğitmen olarak görev alabilir.
  • Gençlik merkezlerinde akıl ve zeka oyunları projeleri düzenleyerek eğitmenlik yapabilir.
  • Milli eğitime bağlı olarak ya da özel okulların 5,6,7 ve 8.sınıflarına seçmeli ders öğretmeni olabilir.

Zeka Oyunları Eğitmeni Ne Kadar Maaş Alır?

Akıl ce zeka oyunları öğretmeni ne kadar maaş alır? Akıl ve zeka eğitmeni aldığı maaş çalıştığı kuruma göre değişir. Özel kurumlarda akıl ve zeka eğitmeni olan kişiler, devlet okullarında çalışan eğitmenlere göre biraz daha düşük olacaktır. Kolejlerde ve devlet okullarında akıl ve zeka öğretmeni olarak görev alan kişilerin maaşları diğer seçmeli öğretmenlin aldığı maaşla benzer olacaktır.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenlik sertifikası alabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın