Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Sertifikası Nedir?

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Sertifikası Nedir?

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifikası, aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimi sonunda verilen üniversite onaylı danışmanlık sertifikasıdır. Aile fertleri arasında farkındalık uyandıracak ve aile fertleriyle daha iyi ilişkiler kurmasını hedeflemektedir. Böylece toplumu oluşturan bireylerin kaliteli ve sağlıklı ilişkiler kurmasını sağlayacak danışmanlar yetiştirmek hedeflenir. Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimi içerisinde, aile içi iletişim süreci, aile danışmanlarının kullanacağı uygulamalı teknikler, duygu yöntemi, çocuklu aile fertlerine yaklaşım süreci nasıl olması gerektiği gibi konulara değinilmektedir. Ayrıca etkili ebeveyn nasıl olması gerektiği hakkında bilgilendirme yapılarak, sınav kaygısıyla başa çıkma yöntemleri, aile bireylerine özüm odaklı yaklaşımlara yer verilmektedir. Sertifikayı almak isteyenler kurumumuzun internet sitesi uzaktan eğitim kursuna kayıt yaptırarak eğitimlerini alabilir ve sertifika sahibi olarak kurumlarda çalışabilir.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimi almak için danışmanlık bürolarından ya da üniversitelerin online derslerine kayıt yaptırarak sertifika almak mümkündür. Kurumumuzda üniversite iş birliği ile hazırlanan aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifika eğitimine katılabilirsiniz. Yapmanız gereken sitemiz üzerindeki kayıt formunu eksiksiz şekilde doldurarak kayıt işlemlerinizi tamamlamalısınız. Ardından uzaktan eğitim sistemine ders video anlatımları ile ders dokümanları yüklenecektir. Bütün videolu anlatımları izledikten sonra sertifika sınavına girerek başarılı şekilde tamamlamanız gerekir. Böylece aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifikasını almak için bütün işlemleri tamamlamış olursunuz. Üstelik alacağınız sertifika eğitimi, e devlet üzerinden aratılabilen bir sertifika türüdür. Karar verdiğiniz andan itibaren kurumumuzun internet sitesine giriş yaparak kayıt yaptırabilirsiniz.

Kimler Eğitim ve Sertifika Alabilir?

Kimler aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifikası alabilir? Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimine katılmak için en az lisans mezunu olunması gerekmektedir. Üniversitenin lisans öğrencileri dilerse aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifika programına başvuru yapabilir. Yönetmelik gereği sertifika ile herhangi bir kurumda çalışabilmeniz için lisans bölümünü tamamlamanız gerekecektir. Dolayısıyla lisans bölümü öğrencilerinin almayı düşündüğü sertifikanın kabul görmesi için lisans bölümünü tamamlamak şarttır. Ayrıca yüksek lisans mezunları ile doktora mezunları, aile ve sosyal yaşam danışmanlığı belgesi almak için başvuru yapabilir. Bunun dışında Sosyoloji uzmanları, Tıp mezunları, Psikolojik danışmanlar ve Hemşireler ile sağlık sektöründe çalışanlar başvurabilmektedir.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı belgesi isterseniz özel kurumlarda aile ve sosyal yaşam danışmanı olarak çalışabilirsiniz. Devlet kurumlarında çalışabilmek için elbette atamaları beklemeniz gerekecektir. Aile danışmanlığı merkezlerinde, aile ve sosyal yaşam merkezlerinde çalışabilirsiniz. Ayrıca bireysel olarak da danışmanlık yapabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Sertifika Programı içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın