Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Eğitimi Nedir?

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Eğitimi Nedir?

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimi, aile bireylerini oluşturan kişilerin mutlu ve refah yaşamasını sağlamak için verilen eğitimdir. Bu hizmetin içerisinde sağlıklı iletişim kurma, kendi aralarında yaşanan sorunlarla baş edebilmelerini sağlamak üzere danışmanlık vardır. Böylece toplumun çekirdeğini oluşturan ailelerin kendi içlerindeki sorunlarla mücadele etmelerine yardımcı olunarak, birlikte ve daha huzurlu yaşamaları hedeflenir.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Eğitimi Nasıl Alınır?

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimi almak için, kurumumuzun uzaktan eğitim sitesine kayıt yaptırmanız mümkündür. Üniversiteler iş birliği ile hazırlanan aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifika programına katılım sağlayabilirsiniz. Kurumumuzdan alacağınız eğitim 60 gün sürmekte ve eğitim sonunda 400 saatlik sertifika alınmaktadır. Dersler video ders şeklinde yapılmakta olup uzaktan eğitim sistemine yüklenmektedir. Bütün derslerine katıldıktan sonra derslerin sonunda yer alan sertifika sınavından en az 50 geçer not almalısınız. Böylece aile ve sosyal yaşam danışmanlığı eğitimini tamamlayarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Kayıt işlemleri için dilerseniz danışmanlarımızdan bilgi alabileceğiniz WhatsApp iletişim numaralarımız sitemizde yer almaktadır. Sitemizin sağ tarafında yer alan başvuru formunu doldurduktan sonra başvuru işlemleri için birlikte bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ardından uzaktan eğitim sistemine, kurs eğitim dersleriniz ve gireceğiniz sınavla birlikte şifreniz gönderilecektir.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Ne İş Yapar?

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı, aile içinde yaşanan çatışmaların nedenlerinin kökenine inerek, bireylere çözüm yolları hakkında danışmanlık yapmaktadır. Aile boşanmalarında çocukların mağdur olmaması için gerekli danışmanlık hizmeti vermektedir. Evlilik içinde yaşanan sorunların çocukları etkilememesi için ebeveynlere düşen görevleri hakkında bilgiler verir. Ölüm, ayrılık, kaza, uyumsuzluk gibi aile içinde yaşanan sorunların uzman yaklaşımı ile giderilmesi için çalışmalar yürütmektedir.

Kariyer Fırsatları ve İş İlanları Nelerdir?

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı iş ilanları başvuruları birçok özel kurumlarda ve ilan sayfalarında bulunmaktadır. Aile ve sosyal yaşam danışmanı olarak kariyer sahibi olmak istediğiniz zaman, özel sektörlerin iş ilanlarına CV bırakabilirsiniz. Kriterleri oluşturduğunuzda aile ve sosyal yaşam danışmanlığı olarak kariyerine devam edebilirsiniz.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanlığı Sertifika Programına katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın