Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı Nasıl Olunur?

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı Nasıl Olunur?

Aile ve sosyal yaşam danışmanı olmayı düşünen kişilerin öncelikle bu alanda yapılan eğitimi almaları gerekir. Üniversiteler, üniversitelere bağlı kurumlar ve danışmanlık merkezleri tarafından sertifika programları düzenlenmektedir. Bunun için eğitim kurumlarından herhangi bir tanesinin kurslarına katılmalısınız. Online uzaktan eğitim şeklinde düzenlenen kurslara katılarak, eğitimlerini tamamladıktan sonra sertifikanızı alabilir ve danışman olarak kurumlara başvurabilirsiniz.

Kurumumuzun online uzaktan eğitim sitesine giriş yaparak, eğitimlerimize katılabilirsiniz. Sitenin arama sekmesine aile ve sosyal yaşam danışmanlığı yazdığınızda karşınıza çıkan formu eksiksiz doldurmalısınız. Ardından danışmanlarımızın yönlendirmesiyle uzaktan eğitimi sistemine tanımlanan video anlatımlı dersler, dokumanlar ve sertifika sınavı tanımlanır. Size gönderilen kullanıcı bilgileri ve şifrenizle derslerinize dilediğiniz zaman katılabilirsiniz. Daha sonra sertifika sınavına girerek başarılı şekilde tamamlamalısınız. Böylece e devlet üzerinden görüntüleyebileceğiniz aile ve sosyal yaşam danışmanlığı sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Eğitime Kimler Katılabilir?

Aile ve sosyal yaşam danışmanı olmak için birtakım şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Üniversitelerin bütün bölümünden mezun olmak sosyal yaşam danışmanı olmak için yeterli değildir. Gerekli şartlar arasında Sosyal hizmetler, Çocuk gelişim bölümü mezunları, Tıp bölümünden mezun olanlar ve hemşireler, Psikolojik danışmanlık yapanlar (PDR) ile Sosyoloji bölümü mezunları danışmanlık yapabilir. Ayrıca yüksek lisans e doktora mezunları aile ve sosyal yaşam danışmanlığı yapabilir.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı Ne İş Yapar?

Aile ve sosyal yaşam danışmanlığı yapmak isteyenler sertifikasını aldıktan sonra aile ve sosyal yaşam merkezlerinde devlet bünyesinde çalışabilir. Evli çiftlerin sorunlarına çözüm yolu üretmek için danışmanlık hizmeti vermektedir.  Aile içi sorunların çözülmesine yardımcı olarak aile bireylerine danışmanlık hizmeti vermektedir. Aile içi şiddetin ve sorunların giderilmesi için yaşanacak problemlerde ve sorunlar karşısında aldığı eğitime göre danışmanlık hizmeti vermektedir.

Aile ve Sosyal Yaşam Danışmanı Ne Kadar Maaş Alıyor?

Aile ve sosyal yaşam danışmanlarının aldığı maaş kurumlara göre farklı olabilir. alınan maaş tecrübe ve çalışma sürecine göre farklılıklar gösterir. Özel sektörlerde sosyal yaşam danışmanı olarak görev yapan kişilerin maaşları e az asgari ücret düzeyinde başlar. Çalışma süreci bilgi birikimi ve bilinirliliği arttıkça maaşları artış göstermektedir. Her durumda bu mesleği yapmak isteyen kişilerin alacağı maaş zamanla artış göstermektedir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın