KursEvim

Aile ve Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı

2490 Tl1490 TL
Kampanya
Aile ve Öğrenci Koçluğu Sertifika Programı

AİLE VE ÖĞRENCİ KOÇLUĞU SERTİFİKA PROGRAMI

Aile ve öğrenci koçluğu sertifika programı, üniversiteler işbirliği ile yapılan eğitim programıdır. Aile ve öğrenci koçluğu eğitimi programına katılarak aile ve öğrenci koçluğu sertifikası alabilirsiniz. Alınacak aile öğrenci koçluğu sertifikası ile aile öğrenci koçu olarak aile öğrenci koçluğu yapabilirsiniz. Aile ve öğrenci koçluğu eğitimi uzaktan eğitim şeklinde yapılan ve internetin olduğu her yerden katılabileceğiniz programdır. Alınacak aile ve öğrenci koçu sertifikası üniversite onaylı olup ıslak imza ve mühürlü olarak size ulaştırılacaktır.

SON BAŞVURU 6 HAZİRAN 2020 SAAT 23:59

Aile ve Öğrenci Koçluğu Eğitimi Nedir ?

Aile ve öğrenci koçluğu, ailelerin ve öğrencilerin karşılaştıkları problemlerin çözümünde, problemlerin azaltılmasında ve öğrencinin sosyal ve akademik gelişimine katkı sağlayan faaliyetlerin tümüdür. Aile ve öğrenci koçları öğrencilerin hedefleri doğrultusunda eğitimini planlar, sınavlara hazırlanmalarına yardımcı olur, hedeflerine ulaşmada destek olurlar. Aile ve öğrenci koçu, aile ve öğrencilerin sorunlarını azaltmasına yardımcı olarak zihinsel olarak rahatlamalarına yardımcı olur.

Resmi gazetede yayınlanan meslek tanımı ( MYK Meslek Tanımı )‘’ Koç, ilgili yasal süreçler, kalite normları ve hizmet prosedürleri çerçevesinde; koçluk süreçlerinin iş organizasyonu ve süreç başlatma faaliyetlerini gerçekleştiren, koçluk sürecini yürüten ve bireysel mesleki gelişimini sağlayan nitelikli kişidir. Koç, müşterilerin kişisel ve profesyonel potansiyelini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür.” şeklindedir.

Aile ve Öğrenci Koçu Nasıl Olunur ?

Bireyler, Kurs Evim – Üniversiteler işbirliği hazırlanan aile ve öğrenci koçluk eğitimi sonunda alacakları aile ve öğrenci koçluk sertifikası ile aile ve öğrenci koçu olurlar.

Aile ve Öğrenci Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır ?

Aile ve öğrenci koçu sertifikası, uzaktan eğitim şeklinde yapılan aile ve öğrenci koçu eğitimi programlarına katılarak alınabilir. Üniversite tarafından hazırlanıp onaylanan aile ve öğrenci koçluk belgesi üzerinde uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.

Aile ve Öğrenci Koçluğu Eğitimi’ne Kimler Katılabilir ?

Aile ve öğrenci koçu eğitimi programına ;

– Eğitimciler,

– Ebeveynler,

– Rehber öğretmenler,

– Psikolojik danışmanlar,

– Ailelerle ve öğrencilerle çalışanlar,

– Aile ve öğrenci koçluk hizmeti vermek isteyenler,

– Bireylere hedefleri için yardımcı olmak isteyenler,

– Kariyer anlamında kendini geliştirmek isteyen herkes katılabilir.

– Kişisel gelişim sektöründe çalışan eğitmen, uzman ve profesyoneller,

– Öğrencileri hedef belirleme ve başarıya ulaşma gibi kavramlarla tanıştırmak isteyenler,

– Ailelere ve öğrencilere yol haritası belirlemede destek olmak ve fayda sağlamak isteyenler katılabilir.

Eğitim Süresi ve Şekli

Üniversiteler işbirliği ile hazırlanan aile ve öğrenci koçluğu eğitimi Video A senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversitenin gözetimiyle gerçekleşmektedir. Üniversitenin iştirakiyle gerçekleşen eğitim sonunda anlaşmalı üniversite tarafından Aile ve öğrenci koçluk sertifikası verilmektedir. Aile ve öğrenci koçu sertifika programı, internet ortamında Video A Senkron teknolojisi ile anlaşmalı üniversiteler tarafından sağlanmaktadır.

Eğitim Süresi: 60 gün / 400 Video Ders Saati
Eğitim Şekli: İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron) Teknolojisi ile gerçekleşmektedir.
Sınav: Online olarak çoktan seçmeli gerçekleşecektir. Değerlendirmede üniversiteler tarafınca 50 ve üzeri geçer not kabul edilmektedir.

Uzaktan Eğitim Sistemi Kullanımı ve Sertifika Alım Süreci

– Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilecektir.
– Kullanıcı adı ve şifre ile uzaktan eğitim sistemine giriş yapılır.
– Eğitim Videoları, ders dökümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleye bilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Aile ve Öğrenci Koçluğu Sertifikası Fiyatları

Aile ve Öğrenci Koçluk Sertifikası Ücretleri: Kampanya 2490 TL Yerine 1490 TL

Ödeme Seçenekleri: Havale / Eft / Atm

Eğitim Başvuru Formu

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?. İletişim Bilgilerinizi Bırakın. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın