Aile Danışmanlığı Sertifikası

Aile Danışmanlığı Sertifikası

Aile danışmanlığı sertifikası sahibi olan kişilerin ne iş yaptıkları, ailelere sağladıkları faydaların ne olduğu hususunda geniş bir bilgilendirme yapmak yerinde olacaktır.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Aile danışmanlığı sertifikası ne işe yarar ? Öncelikle bu husus üzerinde bilgi vererek konuyu daha da detaylandırmak doğru olacaktır. Bu eğitimi alarak sertifikaya sahip olan kişilerden alınan profesyonel destek sayesinde aileler, hem aile içerisinde hem de sosyal çevrelerinde yaşadıkları sorunların daha kolay bir şekilde üstesinden gelebilmektedirler. Sorunların tespit edilmesi, çözümü için kullanılacak yöntemlerin belirlenmesi, bozulan aile yapılarının onarılması, aile, kişi veya çiftlerin özel olarak yapılan müdahaleler neticesinde sorunlarına çözüm bulunması amaçlanmaktadır. Bu eğitimi ister örgün eğitim düzeyinde isterseniz de uzaktan eğitim yöntemleri ile alabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Kimler Alabilir?

Aile danışmanlığı sertifikası aile problemlerine karşı ilgi duyan profesyoneller tarafından daha çok alınan eğitimler neticesinde sahip olunan bir belge niteliğini taşımaktadır. Aile danışmanlığı sertifikasını kimler alabilir? Konusuna biraz daha ayrıntı katmakta fayda bulunmaktadır. Çocuk gelişimi uzmanları, uzman, asistan veya pratisyen hekimler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, psikoloji ve pdr mezunları, sosyologlar ve hemşireler bu eğitimlere katılarak sertifika alabilirler. Bunun haricinde herhangi bir eğitime sahip olmayan sadece aile problemlerine kulaktan dolma şekilde ilgi duyan kişiler bu sertifikayı alamamaktadırlar. Bu sertifikaya sahip olan kişilerin çalışma alanları belli başlı yerlerle kısıtlıdır. Kısıtlı olarak söylediğimiz bu ifadeden istihdamın yok olduğu çıkarılmamalıdır.

Aile danışmanlığı sertifikası almak isteyen kişilerin her şeyden önce verilen eğitimleri almaları gerekmektedir. Eğitimsiz hiç kimse size sertifika vermeyecektir. Aile danışmanlığı eğitimi ve belgesi alanlar, kadın ve aile sağlığı merkezlerinde, aile mahkemelerinde bilirkişi danışmanı olarak, rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilirler. Mesai saatleri dışında uzman olarak, aile ve sosyal politikalar bakanlığının il merkez müdürlüklerinde çalışma imkanı bulabilirler. Burada amaç ailelere profesyonel anlamda destek vererek bozulan, yıkılmaya yüz tutmuş aile birliklerinin kurtarılması, ailelerin daha sağlıklı bir yapıya sahip olmalarının sağlanmasıdır. Bunu da ancak profesyonel anlamda eğitim almış ve sertifikaya sahip olan kişiler gerçekleştirebilecektir. Sizlere tavsiyemiz, bunu bir maddi araç olarak gören herhangi bir eğitim almamış olan kişilerden uzak durmanızdır.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır?

Aile danışmanlığı yapabilmeniz için gerekli aile danışmanlığı eğitimi ve sertifikasını Kursevim ‘den alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, Aile danışmanlığı sertifika programı ile sizde aile danışmanı olabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın