Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Aile danışmanlığı sertifikası ne işe yarar? sorusuna cevaben kişilere aile danışmanı sertifikası ile daha kolay iş imkanı sağlar. Aynı zamanda kişi kendi bürosunu açacağı zaman sertifikanın olması gerekir. Kamu kuruluşlarında ya da özel kuruluş şirketlerinde çalışmak için bu sertifikanın olması gerekir.

Aile Danışmanlığı Eğitimi Alınca Ne Olur?

Aile danışmanlığı sertifikası alınca ne olur? sorulduğunda, aile danışmanlığı sertifikasını almaya hak kazanan kişiler, aile danışmanı unvanı ile aile danışmanlığı yapar. Aynı zamanda kendi aile danışma merkezini açabilir. Danışmanlık merkezlerinde aile danışmanlığı yaparlar. Sağlık merkezlerinde ve Belediyelerde aile danışmanlığı yapabilir. Aile danışmanlığı sertifikası ile belediyeler ve diğer kurumların alım sürecinde müracaatta bulunabilir.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Kimler Alabilir?

Aile danışmanlığı sertifikası alacak kişilerin, belirli üniversite programlarını lisans düzeyinde bitirmiş olması gerekir. Özellikle aile danışmanı olmaya yatkın kişiler, üniversitelerin ilgili bölümlerini bitirmiş olmalıdır. Bu bölümler; Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Psikoloji, pdr, tıp ve hemşirelik bölümleridir. Bu bölümlerden mezun olanlar aile danışmanlığı eğitimi veren kurumların eğitim programlarına katılarak aile danışmanlığı sertifikası alabilir. Üniversitelerin bu bölümlerinden mezun olmayan kişiler aile danışmanlığı eğitimine katılamaz ve sertifikası alamaz.

Sizler için düzenlediğimiz aile danışmanlığı sertifika programına buraya tıklayarak katılabilir ve eğitim içeriğini inceleyebilirsiniz?

Aile danışmanı olmak isteyenler, yönetmelikte belirtilen, psikoloji, pdr, sosyoloji, tıp, hemşirelik, çocuk gelişimi ve sosyal hizmet bölümlerinden mezun olmalıdır. Mezun olduktan sonra aile danışmanlığı eğitimi programlarına katılarak sertifika almalıdır.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne Kadar Sürede Alınır?

Aile Danışmanlığı sertifikası almak için en az 450 saatlik aile danışmanlığı eğitimini tamamlamak gerekir. Ortalama dört ay süren eğitim programı uzaktan online eğitim şeklinde yapılmaktadır. Üniversiteye veya MEB’e bağlı kurumların aile danışmanlığı sertifika programını bitirmek gerekir.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Kaç Saat Olmalı?

Aile danışmanlığı sertifikası kaç saat olmalı? sorusu yöneltilmektedir. Bu sertifikayı almak isteyen kişilerin, en az 450 saat süren bir aile danışmanlığı eğitimi derslerini bitirmiş olması gerekir. Daha sonra test sınavlarına katılarak yeterli puan alan kişiler aile danışmanlığı sertifikası almaya hak kazanmış demektir. Aile danışmanlığı sertifikası ne işe yarar?

Alanında uzman tecrübeli eğitmenler tarafından hazırlanan aile danışmanlığı sertifika programına katılarak devlet üniversitesi onaylı aile danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz. Uzaktan online eğitim şeklinde yapılacak eğitime internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim programına kayıt olmak için sitemizde bulunan hemen kayıt ol formunu doldurmanız yeterlidir. Detaylı bilgi almak için whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın