Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Aile danışmanlığı sertifikası nasıl alınır? sorusuna cevap için birçok farklı uygulama yöntemi bulunmaktadır. Sizlerin tercihleri doğrultusunda dilediğiniz noktadan derslere katılarak sertifikanızı alabilirsiniz. Kişilerin zaman sorunu yaşaması eğitim ve sertifika alma konusunda uzaktan eğitim ve online kurslara olan rağbeti arttırmıştır. İnternet üzerinden katılacağınız kursların tamamı uzaktan eğitim ve online olarak devam etmektedir. Böylece zaman sorunu olmadan aldığınız programa istediğiniz vakitte girebilirsiniz. Uzaktan online eğitim şeklinde katılacağınız aile danışmanlığı eğitiminde, deneyimli ve tecrübeli eğitmenler tarafından dersler verilmektedir. Ayrıca verilen aile danışmanlığı kursunun tamamı üniversite iş birliği ile hazırlanmaktadır. Böylece eğitim sonunda devlet üniversitesi onaylı e devletten sorgulanabilen sertifika sahibi olursunuz.

Kimler Aile Danışmanlığı Eğitimi İçin Başvurabilir?

Aile danışmanlığı sertifikası için başvuru yapacak kişiler, üniversitelerin ilgili alanlarında lisans düzeyinde programlarını bitirmeler gerekir. Aile danışmanlığı eğitimine, Psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümünü bitirenler, hemşirelik mezunu olanlar, Psikoloji ve Sosyoloji mezunları, Çocuk gelişimi ile Tıp mezunları aile danışmanlığı sertifikası için başvurabilir.

Bu programın amacı aile içindeki şiddet ve çatışmanın önüne geçerek aile içi alt yapısını korumaya yöneliktir. Bu nedenle alınan sertifika programları ile ilgili alanlara başvuru yaparak meslek sahibi olabilirsiniz. Ayrıca aile danışmanı olmayı amaç edinmiş ve çatışma yönetimi becerisine sahip olan kişilerin daha çok tercih ettiği bir bölümdür.

Aile danışmanlığı kursu süresi 4 ay olup eğitim sonunda 480 saatlik sertifika alınmaktadır. eğitimlere Dersler uzaktan eğitim sistemi üzerinden videolu anlatımlar şeklinde yapılmaktadır. Üstelik sertifika programını başarı ile geçmek gerekmektedir.

Aile danışmanlığı sertifika programı eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Veren Üniversiteler

Aile danışmanlığı sertifikası veren üniversiteler kendi içlerinde örgün ya da uzaktan eğitim olarak sertifika eğitim sistemi vardır. Devlet, vakıf ve özel üniversiteler aile danışmanlığı sertifikası vermektedir. Aynı zaman da üniversitelerden alacağınız sertifika YÖK onaylı olacaktır. Uzaktan eğitim ve online eğitim olarak sertifika programlarına katılmak için farklı yollar bulunmaktadır. Uzaktan online olarak verilen eğitim kurumlarına katılarak sertifika alma şansınız vardır. Üniversitelerin bölümlerinden aile danışmanlığı sertifikasını almaya zamanı olmayan kişiler kurumlardan diledikleri uzaktan eğitim online kurslarına katılarak sertifika almaktadır. Bunun için yapılması gereken işlem kurumun online sitesine giriş yaparak aile danışmanlığı sertifikasına kayıt yaptırmak yeterlidir. Böylece online şeklinde eğitimlerini tamamlayanlar e-devlet üzerinden sertifikalarını sorgulatabilir.

Aile danışmanlığı sertifikası nasıl alınır? Aile danışmanlığı sertifika programına hemen kayıt ol formunu doldurarak kayıt olabilirsiniz. Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamlayarak devlet üniversitesi onaylı e devlette sorgulanabilen aile danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz. Eğitim detayları hakkında bilgi almak için whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz veya hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın