Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Aile Danışmanlığı Merkezi Açmak

Aile Danışmanlığı Merkezi Açmak

Aile danışmanlığı merkezi, toplum içerisindeki çekirdek ailelerin sorunlarına çözüm olmak, toplum bütünlüğünü korumak ve ailelerin sağlıklı şekilde hayatlarını sürdürmeleri için hizmet veren kuruluşlardır. Aile danışmanlığı merkezi açmak.

Aile içi şiddetin azaltılması, kişilerin problemlerini bireysel olarak çözüme kavuşturarak, boşanma sonrası oluşacak sorunlara terapi hizmeti verilmektedir. Aile içerisinde yaşayan bireyin yaşadığı sorun bütün aileyi etkilemektedir. Dolayısıyla kişilerin bireysel olarak terapi görmesi ve aile danışmanlığının önem ortaya çıkmaktadır.

Aile Danışmanlığı Merkezi Ne Demek?

Aile danışmanlığı merkezi büyük ya da küçük demeden çocuk, bebek, yetişkin olan bütün aile bireylerine danışmanlık hizmeti vermektedir. Onların sosyolojik, fizyolojik ve psikolojik olarak bütün aşamada yarımcı olmayı hedeflemektedir. Rehberlik ettiği hizmetlerin arasında koruyucu, destekleyici, önleyici ve güçlendirici hizmetler sunmaktadır.

Aile danışmanlığı merkezinde özel eğitim ve bütüncüllüğü korumayı hedefleyen bir yaklaşım sergilemektedir. Aynı zamanda aile danışmanlığı merkezi bünyesinde, psikolog, çocuk gelişim uzmanı, dil ve konuşma terapisti, nöroloji, fizyoterapist ve ortopedik doktorlar vardır. Merkezde kişi değerlendirmelerinde sorunla ilgili uzmanlar biraya gelmektedir. Böylece kişinin hangi konuda yardıma ihtiyacı varsa, o alanda eğitimler verilmektedir.

Aile Danışmanlığı Merkezini Kimler Açabilir?

Aile danışmanlığı merkezini açma hakkı olan kişiler aile ile ilgili kavramları ve gelişmeleri iyi derecede bilmelidir. Alanında uzman ya da pratisyen olan doktorlar ve hemşireler, Psikologlar ve Çocuk Gelişim uzmanları, Psikolojik danışmanlar, sosyologlar ve sosyal hizmet gibi üniversite mezunları aile danışmanlığı sertifikası alarak merkez açmaya hak kazanmaktadır.

Ayrıca aile danışmanlığı merkezi açmak için kişiler aile danışmanlığı sertifika programına katılarak başarılı şekilde tamamlamaları ve eğitim sonunda sertifika almaları gerekmektedir. Aile danışmanlığı sertifikası sahibi olanlar gerekli yeterlikleri sağlayarak aile danışmanlığı merkezi açabilir.

Aile Danışmanlığı Merkezi Nasıl Açılır?

‘’Aile danışmanlığı merkezi nasıl açılır?’’ sorusuna cevap olarak bilinmesi gereken yöntemlere kısaca değinmekte fayda var. Aile danışmanlığı merkezi, Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olan danışmanlık merkezleri olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Aile danışmanlık merkezi açmak için bulunulan bölgedeki Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan bilgi edinmek gerekmektedir. Ayrıca yayınlanan aile danışmanı merkezi açmak yönetmeliğini iyice incelemek gerekir. Daha sonra edinilen bilgilere göre danışmanlık merkezi açma girişiminde bulunabilirsiniz.

Aile danışmanlığı merkezi açmak için gerekli olan şartlar aile danışmanı merkezi açma yönetmeliğinde detaylı bir şekilde belirtilmektedir. Gerekli şartları sağlayarak merkez açmak için başvuru yapılmalıdır.

E devlette sorgulanabilen Devlet üniversitesi onaylı Aile danışmanlığı sertifikası almak ister misiniz. Sizler için hazırladığımız Aile danışmanlığı sertifika programına hemen kayıt ol formunu doldurarak başlayabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için sizlere en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın