Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 D:42 34844 Maltepe / İSTANBUL

Aile Danışmanı Eğitimi Nedir?

Aile Danışmanı Eğitimi Nedir?

Aile danışmanı eğitimi ile aile içi çatışmaların giderilmesi amacıyla başlatılan kadın, erkek ve diğer bireylerle görüşme düzenleyerek, çözüm üreten, aile danışmanları yetiştirmektir.

Aile sosyal yaşamın içerisinde en küçük topluluğu oluşturan yapı taşıdır. Bütün toplumların içindeki en önemli faktör ailedir. Toplumların güçlü olabilmesi için temelinde yatan aile faktörlerinin güçlü bireylerden oluşması gerekir. Bunun için bireylerin sosyal ve psikolojik yönden yetiştirilerek güçlü toplum oluşması sağlanır.

Aile danışmanı eğitimini anlamak için aile kavramını çok iyi bilmek gerekmektedir. Dolayısıyla iyi bir aile danışmanı olmanın yolu ailelerin çöküşüne neden olan sorun ve problemlere çözüm üretmekten geçmektedir.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınmalı?

Aile Danışmanı eğitimi nereden alınmalı? Aile danışmanı eğitimi için uzaktan eğitim veren kurumlara başvurulabilir. Uzaktan eğitim sistemiyle derslere girilen, e devlet sistemi üzerinden sorgulatılarak temin edinilen aile danışmanlığı eğitimi sertifikası kurslarına katılabilirsiniz.

Kurslara katılarak başarı sağlayan kişiler, Milli Eğitim Bakanlığı veya üniversite onaylı aile danışmanı sertifikasını almaya hak kazanmaktadır.

Uzaktan eğitim sistemi üzerinden derslere katılarak kursu bitirebilirsiniz. Böylece akademik kariyeriniz için bilgi ve beceri elde edersiniz. Aile Danışmanı eğitimi nereden alınmalı?

Ders programlarına katılım sürelerinin esnekliği dilediğiniz gün ve saat içerisinde derse katılmanıza olanak sağlar. Böylece aile danışmanlığı eğitimi sertifika programlarına katılan kişiler iş hayatlarında çok daha kolay iş bulabilir. Böylece kısa zamanda kariyer sahibi olabilir.

Aile danışmanlığı sertifika programı içeriğine buraya tıklayarak bakabilirsiniz. Eğitim detaylarını inceleyebilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Eğitimi Veren Üniversiteler

Aile danışmanı eğitimi nereden alınmalı? Aile danışmanlığı eğitimi veren üniversiteler süreklilik gerektiren bir eğitim sistemidir. Dolayısıyla uzaktan eğitim sistemi ve örgün eğitim sistemi olarak iki yöntemi vardır. Bütün üniversitelerde genel olarak örgün ve uzaktan eğitim sistemi şeklinde aile danışmanlığı eğitimi verilmektedir. Aile danışmanlığı sertifikası veren üniversitelerden alınan aile danışmalığı eğitim sertifikası YÖK onaylıdır.

Devlet üniversitesi onaylı aile danışmanlığı sertifikası almak için aile danışmanlığı sertifika programına katılabilirsiniz. Aile danışmanlığı eğitimi uzaktan online eğitim olarak verilmektedir. Dolayısıyla dünyanın her yerinden dilediğiniz vakitte online olarak kurslara katılabilirsiniz.

Devlet Üniversitesi onaylı e devletten sorgulanabilen aile danışmanlığı sertifikası almak için hemen kayıt ol formunu doldurarak kayıt olabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için whatsapp ve iletişim bilgilerimizden iletişime geçebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın